• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Za miesiąc startuje Religia.tv

Religia.tv - tak będzie nazywał się nowy religijny kanał Grupy ITI. Dziś zaprezentowane zostało też logo kanału - jest nim ryba, czyli pierwszy znak, jakim posługiwali się chrześcijanie.

- Słowo „religia” obejmuje w najszerszy możliwy sposób to wszystko, co chcemy zaprezentować na antenie - mówi ks. Kazimierz Sowa, dyrektor kanału religia.tv. Według ks. Sowy jest to słowo uniwersalne. - Opisuje nie tylko konkretne przejawy życia duchowego człowieka, ale też samo zjawisko - mówi dyrektor kanału, który już wkrótce ma zacząć nadawanie.

Również znak ryby w logotypie został użyty nieprzypadkowo. - Ryba to znak uniwersalny, który jest symbolem chrześcijan i dialogu ekumenicznego. Znak, który towarzyszył chrześcijanom, zanim krzyż został uznany za znak rozpoznawczy świata chrześcijańskiego - tłumaczy ksiądz Sowa. Choć - jak mówi - w kanale religia.tv, będą pojawiać się również filmy i programy poświęcone innym religiom świata, wartości kultury chrześcijańskiej będą w największym stopniu prezentowane w ofercie programowej nowego kanału. - Są nam najbliższe - podsumowuje jego dyrektor.

Kanał ma wystartować na przełomie września i października - kiedy tylko nadawca uzyska koncesję z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Religia.tv dostępna będzie wyłącznie w ofercie telewizji nowej generacji n, w pakiecie ”informacja i rozrywka”. Pakiet ten dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich klientów platformy.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane