• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-24 17:15

Dostosuj

Za miesiąc startuje Religia.tv

Religia.tv - tak będzie nazywał się nowy religijny kanał Grupy ITI. Dziś zaprezentowane zostało też logo kanału - jest nim ryba, czyli pierwszy znak, jakim posługiwali się chrześcijanie.

- Słowo „religia” obejmuje w najszerszy możliwy sposób to wszystko, co chcemy zaprezentować na antenie - mówi ks. Kazimierz Sowa, dyrektor kanału religia.tv. Według ks. Sowy jest to słowo uniwersalne. - Opisuje nie tylko konkretne przejawy życia duchowego człowieka, ale też samo zjawisko - mówi dyrektor kanału, który już wkrótce ma zacząć nadawanie.

Również znak ryby w logotypie został użyty nieprzypadkowo. - Ryba to znak uniwersalny, który jest symbolem chrześcijan i dialogu ekumenicznego. Znak, który towarzyszył chrześcijanom, zanim krzyż został uznany za znak rozpoznawczy świata chrześcijańskiego - tłumaczy ksiądz Sowa. Choć - jak mówi - w kanale religia.tv, będą pojawiać się również filmy i programy poświęcone innym religiom świata, wartości kultury chrześcijańskiej będą w największym stopniu prezentowane w ofercie programowej nowego kanału. - Są nam najbliższe - podsumowuje jego dyrektor.

Kanał ma wystartować na przełomie września i października - kiedy tylko nadawca uzyska koncesję z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Religia.tv dostępna będzie wyłącznie w ofercie telewizji nowej generacji n, w pakiecie ”informacja i rozrywka”. Pakiet ten dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich klientów platformy.

prm

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane