• rozwiń

Za Intercity zapłacisz więcej

Za Intercity zapłacisz więcej
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: 1603CELINSKI.avi

Jeszcze w marcu zdrożeją bilety na PKP Intercity - powiedział w TVN CNBC Biznes prezes spółki Krzysztof Celiński. Powód? Wzrost cen energii i dostępu do torów. Podwyżki już od poniedziałku, 23 marca.

Jak powiedział Celiński, koszty PKP Intercity wzrosły aż o 70 milionów złotych. - Wzrost cen energii jest 20-procentowy, koszt dostępu do torów kolejowych rośnie o 5 proc. W związku z tym postanowiliśmy od 23 marca wprowadzić średnio 4,5-procentową podwyżkę cen - wyjaśnił. Jak dodał, w przypadku biletów okresowych w pociągach pospiesznych ta podwyżka będzie jednak mniejsza - wyniesie 3,29 proc.

Dla pasażerów oznacza to, że ceny biletów okresowych wzrosną mniej więcej od 50 gr do 2 zł, natomiast w pociągach z rezerwacją miejsc, ekspresowych i Intercity podwyżka wyniesie od około 2 do 5 zł.

W tygodniu taniej

Jednocześnie przewoźnik poinformował o wprowadzeniu nowej oferty promocyjnej "Tam gdzie chcesz". Oferta jest skierowana do osób podróżujących w tygodniu. Imienny bilet uprawniać będzie do jazdy od godz. 10 pierwszego dnia ważności do godz. 24 drugiego dnia ważności biletu pociągami Intercity, Express i Tanich Linii Kolejowych.

bgr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane