• rozwiń
  • WIG20 2235.70 -0.58%
  • WIG30 2532.59 -0.65%
  • WIG 58836.28 -0.52%
  • sWIG80 11560.76 -0.26%
  • mWIG40 3756.98 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:18

Dostosuj

Za granicą nie posurfujesz przez komórkę

Za granicą nie posurfujesz przez komórkę
Foto: tvn24/sxc.hu Foto: Unia chroni nasze portfele

Od 1 marca unijni użytkownicy telefonów komórkowych mają z góry nałożone limity na używanie internetu w innych krajach UE. Wszystko w trosce o wysokość ich rachunków, Aby posurfować za więcej niż 50 euro trzeba będzie powiadomić o tym operatora.

Nowe przepisy będą chronić konsumentów przed przyprawiającymi o ból głowy rachunkami za telefon dzięki wprowadzeniu mechanizmu odcinającego w momencie, gdy rachunek osiągnie kwotę 50 euro, chyba że konsument wybierze wyższy limit

limit 50 euro

- Nowe przepisy będą chronić konsumentów przed przyprawiającymi o ból głowy rachunkami za telefon dzięki wprowadzeniu mechanizmu odcinającego w momencie, gdy rachunek osiągnie kwotę 50 euro, chyba że konsument wybierze wyższy limit - poinformowała KE. A niebotyczne rachunki otrzymali jakiś czas temu obywatel Niemiec, który będąc we Francji oglądał w komórce telewizję, przy której najprawdopodobniej zasnął, a kosztowało go to 46 tys. euro. Zaś student z Wielkiej Brytanii, po miesięcznym pobycie studenckim za granicą, gdzie korzystał z internetu przez swą komórkę, miał zapłacić 9 tys. euro.

Świadomy pobór

Według nowych przepisów, już po wykorzystaniu 80 proc. limitu 50 euro, właściciel telefonu otrzyma wiadomość tekstową z ostrzeżeniem, że niebawem nie będzie mógł więcej surfować. Konsumenci mogą oczywiście zwrócić się do operatorów o podwyższenie im limitu lub nawet wyłączenie mechanizmu ochronnego. Ci, którzy tego nie zrobią, domyślnie zostaną nim objęci.
- To kolejny użyteczny krok, by zbudować zaufanie konsumentów, by podczas podróży zagranicznych ludzie i biznesmeni wykorzystywali potencjał internetu - tłumaczyła komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i agendy cyfrowej Neellie Kroes, wcześniej komisarz ds. konkurencji.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane