• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60859.95 +1.11%
  • sWIG80 11907.60 +0.34%
  • mWIG40 4037.02 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:05

Dostosuj

Z własnym piwem do pubu

Z własnym piwem do pubu
Foto: sxc.hu Foto: Czy wyschną kurki w brytyjskich pubach?

Z powodu kryzysu finansowego brytyjskie puby zaczynają świecić pustkami, a ponieważ alkohol w supermarketach jest tańszy niż w lokalach, ich właściciele postanowili pozwolić gościom przynosić własne trunki.

W soboty goście pubu w położonym w środkowej Anglii Corby muszą zapłacić przy wejściu 5 funtów. Z tych pieniędzy opłacany jest DJ i obsługa. Napoje można przynieść ze sobą z domu. Jego właściciel Bip Wetherell jest zadowolony z reakcji na swoją ofertę i zamierza ją rozszerzyć na pozostałe dni tygodnia.

- Ludzie ustawiają się w kolejkach z torbami z supermarketów, i imprezy są naprawdę wspaniałe - powiedział brytyjskiej agencji prasowej PA. - Jestem spokojniejszy, kiedy mój 21-letni syn idzie na imprezę w jakiegoś bezpieczne miejsce, zamiast na prywatkę, gdzie nie wiadomo co się dzieje.

Nie dać się kryzysowi

W Wielkiej Brytanii z powodu kryzysu finansowego znacznie zwiększyła się liczba zamykanych pubów. Przeciętnie w całym Królestwie znika ich 39 tygodniowo - czyli trzy razy więcej niż w ubiegłym roku.

- Codziennie zamykanych jest pięć pubów i nie mamy zamiaru być jednym z nich - przekonuje Wetherell.

/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane