• rozwiń

Z Ulicy Sezamkowej na bruk

Z Ulicy Sezamkowej na bruk
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Zawierucha z Wall Street przenosi się na "Ulicę Sezamkową"?

Ciasteczkowy Potwór i Wielki Żółty Ptak mogą obawiać się o pracę. Zawierucha z Wall Street najwyraźniej przeniosła już na inną, słynną amerykańską ulicę - "Ulicę Sezamkową". Twórcy tego programu dla dzieci zapowiedzieli, że zamierzają zwolnić nawet 20 proc. pracowników.

Założona 40 lat temu organizacja non-profit pod nazwą Sesame Street Workshop, która jest producentem słynnej serii programów dla dzieci, utrzymuje się z darowizn firm.

Ulicy pomagał Merrill Lynch

Odkąd jednak największe globalne spółki zaczęły ciąć koszty, "Ulica Sezamkowa" boryka się z coraz większymi kłopotami. Doszło do tego, że nowojorska organizacja będzie zmuszona zmniejszyć swoją produkcję o jedną piątą. Oznacza to, że pracę straci aż 67 z 355 zatrudnionych w niej osób.

Sesame Street Workshop wspierają m.in. agencje rządowe, różne fundacje i przedsiębiorstwa. Do dobroczyńców programu należeli między innymi najwięksi pechowcy z Wall Street - banki Merrill Lynch i Bear Stearns.

mon/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane