• rozwiń

Z PIT-em idź w tym tygodniu

Z PIT-em idź w tym tygodniu
Foto: TVN24 Foto: Na razie w urzędach skarbowych jeszcze nie ma wielkich kolejek...

W najgorętszym okresie rozliczeń z fiskusem będą protestować jego urzędnicy. Na początku przyszłego tygodnia, gdy większość Polaków wybierze się ze swymi PIT-ami, pracownicy administracji skarbowej zamierzają wziąć wolne.

Po pracownikach Poczty Polskiej, służba skarbowa jest kolejną grupą, która może pokrzyżować plany podatnikom rozliczającym się z fiskusem. - W dniach 28-30 kwietnia planowany jest protest pracowników służby skarbowej - poinformował Tomasz Ludwiński z Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ "Solidarność".

Według zapowiedzi w ramach protestu pracownicy administracji skarbowej mają brać urlopy na żądanie i odwiedzać punkty krwiodawstawa.

Solidarność skarbówki domaga się poprawy warunków pracy oraz podwyżek wynagrodzeń. Natomiast Bezpośrednią przyczyną protestu jest niezadowolenie z procesu uzgodnień ws. podziału dodatkowych środków na wynagrodzenia wynikających z rezerwy budżetowej oraz z reformy służby cywilnej.

Protest urzędników zbiega się z okresem gdy większość Polaków składa roczne rozliczenia podatku PIT. Pomysł Solidarności nie był konsultowany z innymi związkami.

Projektu ustawy o Służbie Cywilnej. Projekt został przyjęty już przez komitet stały Rady Ministrów, w przyszłym tygodniu ma trafić pod obrady rządu.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane