• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Z ministerstwa do BCC

Z ministerstwa do BCC
Foto: TVN24 Foto: Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC

Były wiceminister finansów profesor Stanisław Gomułka został w poniedziałek głównym ekonomistą Business Centre Club - poinformowała organizacja przedsiębiorców w komunikacie. W połowie kwietnia Gomułka zrezygnował z funkcji wiceministra finansów.

W BCC Gomułka będzie koordynował pracę ponad 40 ekspertów w dziedzinach: polityki gospodarczej, prawa, podatków, ubezpieczeń społecznych, regulacji dotyczących rynków kapitałowych oraz szkolnictwa wyższego.

Jako powód swojego odejścia z resortu podał niedostateczną determinację premiera Donalda Tuska do przeprowadzenia reformy finansów publicznych oraz brak publicznej debaty na ten temat. Nieoficjalnie mówi się, że powodem odejścia był konflikt między Gomułką, a ministrem finansów Jackiem Rostowski, któremu nie podobała się zbytnia "otwartość w stosunku do mediów" jego przełożonego. CZYTAJ WIĘCEJ

Stanisław Gomułka jest profesorem London School of Economics; wcześniej był wykładowcą europejskich i amerykańskich uniwersytetów (Stanford, Harvard, Columbia) oraz konsultantem instytucji międzynarodowych (Międzynarodowego Funduszu Walutowego, OECD, Komisji Europejskiej).

Jest specjalistą w dziedzinie makroekonomii i teorii wzrostu gospodarczego. W latach transformacji ustrojowej był doradcą prof. Leszka Balcerowicza. Negocjował też z Klubem Paryskim i Klubem Londyńskim plan redukcji polskiego długu.

mkg/korv

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane