• rozwiń
  • WIG20 2122.43 +0.79%
  • WIG30 2426.35 +0.71%
  • WIG 56476.70 +0.63%
  • sWIG80 11581.99 -0.48%
  • mWIG40 3771.79 +0.17%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:12

Dostosuj

Z Kulczykiem w pustyni i w puszczy. Polski biznes zainteresowany Czarnym Lądem

Z Kulczykiem w pustyni i w puszczy. Polski biznes zainteresowany Czarnym Lądem
Foto: sxc.hu Foto: Jan Kulczyk chce rozwijać polsko-afrykańską współpracę

Jan Kulczyk powołał Radę Polskich Inwestorów, która pomoże rodzimym przedsiębiorcom w rozwoju działalności w Afryce. Milioner stara się także przekonać unijnych polityków do powołania tzw. funduszu gwarancyjnego, który mógłby zabezpieczyć inwestorów przed niekorzystnymi skutkami konfliktów w Afryce.

Razem z Jerzym Starakiem, właścicielem Polfarmy, Romanek Karkosikiem, kontrolującym Krezusa, Adamem Góralem z Asseco i Karolem Zarajczykiem z Ursusa, Kulczyk chce wymieniać doświadczenia i rozwijać polsko-afrykańską współpracę - informuje w środę "Puls Biznesu".

Właściciel międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments przypomina, że w najbliższych latach na świecie liczba ludności wzrośnie o 2 miliardy, z czego połowa przybędzie w Afryce. Dla polskich firm będzie to więc atrakcyjny rynek zbytu i region, w którym warto budować zakłady.

Polskie leki na Czarnym Lądzie

Potencjał dostrzegła już Polfarma, która mieszkańcom Czarnego Lądu oferuje m.in. antybiotyki i farmaceutyki wspomagające leczenie chorób oczu. Nie próżnuje też Asseco, które po zdobyciu kontraktu na systemy IT w Etiopii przygląda się teraz Angoli i Nigerii. Ursus liczy, że afrykańscy rolnicy zamienią petrodolary na jego ciągniki.

Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że ogromny potencjał Afryki wiąże się też z dużym ryzykiem inwestowania. Dlatego Jan Kulczyk stara się przekonać unijnych polityków do powołania tzw. funduszu gwarancyjnego, który mógłby zabezpieczyć inwestorów przed niekorzystnymi skutkami konfliktów w Afryce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane