• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Z "Kawy czy herbaty" na fotel dyrektora

Decyzją Zarządu TVP S.A. Iwona Schymalla została 20 lipca br. dyrektorem telewizyjnej Jedynki - poinformowało biuro prasowe TVP. Z informacji serwisu press.pl wynika, że nowa szefowa spotkała się już z ekipą TVP1.

W poniedziałek przed południem nowa szefowa prowadziła kolegium z pracownikami Programu Pierwszego TVP. - Usłyszeliśmy, że rewolucji w redakcji nie będzie - mówi anonimowo "Pressowi" jeden z pracowników stacji.

16 lat w TVP

Iwona Schymalla jest zawodowo związana z Telewizją Polską od lutego 1993 roku. Uważana jest za jedną z jej "twarzy". Zaczynała w Telewizji Edukacyjnej - Redakcji Społecznej od przygotowywania reportaży poświęconych problemom młodzieży. Od 1994 roku, jako współautorka i prowadząca, tworzyła - wtedy będący w Polsce nowością - program telewizji śniadaniowej "Kawa czy herbata", z którym jest związana do dziś.

Od lat 90. współtworzy programy Redakcji Katolickiej "Między niebem a ziemią". Była gospodynią studia kolejnych pielgrzymek papieskich, począwszy od 1997 roku, a także autorką relacji ze znaczących premier filmowych, m.in. "Ogniem i mieczem", "Pianista" i "Katyń".

Dla TVP1 Schymalla przygotowywała też autorskie programy: "Profesjonaliści", opowiadający o relacji mistrz-uczeń oraz, wraz z Krystyną Bochenek, "Od A do Zdrowie".

Nagrodzona przez widzów

Jest laureatką Wiktorów. Pierwszego od Publiczności otrzymała w 1997 roku. Druga statuetkę, dla najlepszej prezenterki telewizyjnej, dostała dwa lata później.

Schymalla jest absolwentką Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest słuchaczką studiów podyplomowych (produkcja telewizyjna i filmowa) w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

mkg//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane