• rozwiń
  • WIG20 2191.09 +0.53%
  • WIG30 2483.55 +0.50%
  • WIG 57909.03 +0.50%
  • sWIG80 11582.04 -0.06%
  • mWIG40 3736.08 +0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:02

Dostosuj

Z Bydgoszczy do Frankfurtu. Od marca z Lufthansą

Z Bydgoszczy do Frankfurtu. Od marca z Lufthansą
Foto: sxc.hu Foto: Niemiecki przewoźnik będzie wykonywał rejsy z Bydgoszczy

Przewoźnik lotniczy Lufthansa ogłosił w środę, że w marcu uruchomi połączenia lotnicze pomiędzy Bydgoszczą a Frankfurtem. - Pasażerowie wylatujący z Bydgoszczy będą mogli dotrzeć z jedną przesiadką do 160 miast na całym świecie – poinformował Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

Jak podkreślił, Bydgoszcz to dziewiąty port lotniczy w Polsce, z którego niemiecki przewoźnik będzie wykonywał rejsy (po Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Katowicach i Rzeszowie). Zaznaczył też, że Lufthansa jest pierwszym międzynarodowym przewoźnikiem "operującym" z Bydgoszczy.

Turystyczny potencjał województwa

- Głównym powodem decyzji o uruchomieniu lotów z Bydgoszczy jest ogromny potencjał gospodarczy i biznesowy regionu (kujawsko-pomorskiego – PAP). Mamy nadzieję, że ponad 550 zagranicznych firm, które funkcjonują na terenie województwa, będzie korzystać z połączeń Lufthansy – mówił Bart Buyse.

Zwrócił również uwagę na turystyczny potencjał województwa, który, jak podkreślił, "z pewnością przyciągnie wiele zainteresowanych zwiedzaniem regionu osób".

- To dla nas nobilitacja i docenienie rangi województwa. Przede wszystkim jednak jest to bardzo dobra wiadomość dla pasażerów, ponieważ oferta Lufthansy otwiera dla osób wylatujących z Bydgoszczy wygodne połączenia lotnicze praktycznie z całym światem. Bydgoszcz dołączyła do elity polskich miast obsługiwanych przez tę renomowaną linię – mówił w środę marszałek województwa Piotr Całbecki.

Lufthansa rozpocznie swoje rejsy na linii Frankfurt-Bydgoszcz i Bydgoszcz-Frankfurt 29 marca i będzie je realizować cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele (raz dziennie). Do obsługi lotów przydzielony zostanie samolot Embraer 90 liczący sto miejsc na pokładzie.

Z Bydgoszczy do Frankfurtu około półtorej godziny

Port Lotniczy Bydgoszcz zapewnia obecnie połączenia lotnicze z pięcioma europejskimi lotniskami. Są to: Londyn Stansted, Dublin, Birmingham, Dusseldorf Weeze oraz Glasgow. Rejsy obsługiwane są przez linie Ryanair samolotami typu Boeing 737-800. Realizowane od listopada 2010 roku (z przerwami) połączenie pomiędzy Bydgoszczą a Warszawą obsługuje natomiast Eurolot samolotami Bombardier Dash Q4000NG.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane