• rozwiń
  • WIG20 2233.06 +0.31%
  • WIG30 2529.84 +0.25%
  • WIG 58786.64 +0.28%
  • sWIG80 11663.82 +0.66%
  • mWIG40 3749.51 +0.01%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:28

Dostosuj

Z British Airways nie dolecisz na Święta?

Z British Airways nie dolecisz na Święta?
Foto: sxc.hu Foto: Pracownicy linii British Airways zapowiadają strajki w okresie świątecznym

Wybierasz się do Polski na Święta Bożego Narodzenia? Uważaj! Liniom British Airways grozi w świątecznym okresie paraliż. Personel kabinowy zapowiedział w poniedziałek 12-dniowy strajk, który rozpocznie się 22 grudnia i skończy się dopiero dzień po Nowym Roku. Tym samym plany wyjazdowe tysięcy ludzi (nie tylko Święta, ale i Sylwestra), stoją pod znakiem zapytania.

Według związku zawodowego samolotowego personelu British Airways (BA), za strajkiem opowiedziało się 92,5 proc. pracowników. Ma to być protest przeciwko wprowadzanym przez BA posunięciom oszczędnościowym. Związkowcy twierdzą, że wiele z tych posunięć jest nielegalnych.

"Nie mamy wyboru"

- Podjęliśmy decyzję o strajku z ciężkim sercem, nie zależy nam na przeszkadzaniu pasażerom i zmienianiu planów podróżnikom. Nie mamy jednak wyboru - powiedział przedstawiciel związku zawodowego Lec McCluskey.

Linie BA, poważnie dotknięte globalną recesją, ogłosiły plany redukcji kosztów, przewidujące m.in. zmniejszanie zatrudnienia, zamrożenie płac, a także oferowanie niższych płac nowo zatrudnianym pracownikom. To wzbudziło protesty związków zawodowych.

Związkowcy chcą negocjować z szefostwem firmy. Jeśli jednak do rozmów nie dojdzie, rozpoczną 12-dniowy strajk.

ktu//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane