• rozwiń

YouTube przetestuje wypożyczarkę

YouTube przetestuje wypożyczarkę
Foto: youtube, sxc.hu Foto: Na YouTube jak w kinie

Od piątku amerykańscy użytkownicy YouTube będą mogli na serwisie wypożyczać filmy. Na początku udostępnione będzie wprawdzie pięć tytułów wyświetlane w ramach Sundance Film Festival, nad którym YouTube ma patronat, ale z czasem oferta ma zostać rozszerzona.

Na swoim blogu przedstawicie YouTube deklarują, że niezależni twórcy filmowi, którzy pokazują swoje dzieła na organizowanym przez aktora Roberta Redfoda festiwalu, byli dla nich zawsze ważną grupą. Dlatego od piątku do końca stycznia w serwisie będzie można wypożyczyć pięć filmów pokazywanych na festiwalu w roku ubiegłym i w tym. Będą to "Bass Ackwards," "The Cove," "One Too Many Mornings," "Homewrecker" i "Children of Invention".

Cena jednego wypożyczenia to 3,99 dol. Nie wiadomo, jaką prowizję będzie pobierać YouTube, jednak eksperyment to pierwszy krok do przekształcania serwisu w pełni płatne kino domowe. YouTube, należący do koncernu Google, mimo, iż jest najpopularniejszym serwisem wideo, jest wciąż nierentowny.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane