• rozwiń

Youtube płatny. Na szczęście tylko dla chętnych

Youtube płatny. Na szczęście tylko dla chętnych
Foto: Retuers Foto: Mała rewolucja na youtube

Youtube stał się płatny - na szczęście tylko częściowo. Serwis, który w dużej mierze swoją popularność zawdzięcza bezpłatności, nie ogranicza jednak dostępu do zasobu ogólnodostępnych filmów. Portal należący do Google próbuje natomiast poszerzyć swoją ofertę, stwarzając możliwość "wypożyczania" filmów za drobną opłatą.

Koszt obejrzenia całego filmu kinowego, to od 99 centów do 3,99 dolarów. Większość materiałów została wyceniona na 2,99 dolarów. Zapłata umożliwia jednorazowe obejrzenie wybranego wideo.

Zasób filmów do wypoźyczenia to miks starszych hitów z Hollywood, twory kina niezależnego i przeboje z całego świata. W ofercie są między innymi "Ghost Busters", "Niezniszczalni", "Straszny film" albo "Super Size Me".

Obsługa youtube, który rozrósł się do gigantycznych rozmiarów, wymaga znacznych nakładów finansowych od Google. Korporacja, która portal kupiła w 2006 roku, stara się więc znaleźć sposób na przekucie jego wielkiej popularności na przychody, jednocześnie nie odstraszając użytkowników.

Płatnymi filmami Google chce konkurować z coraz liczniejszymi stronami oferującymi za opłatą dostęp do całych filmów w dobrej jakości.

mk/sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane