• rozwiń

Yaris, do warsztatu!

Yaris, do warsztatu!
Foto: toyota.com Foto: Yaris, do warsztatu!

Toyota Motor Poland wzywa do serwisu właścicieli samochodów Yaris. W Polsce dotyczy to prawie 15 tysięcy pojazdów, które mogą stwarzać zagrożenie dla swych użytkowników. Naprawy będą bezpłatne.

Dystrybutor samochodów Toyota Yaris poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody modelu Yaris wyprodukowane od 13 czerwca 2005 roku do 9 kwietnia 2007 roku w Japonii, oraz od 7 listopada 2005 roku do 17 kwietnia 2007 roku we Francji, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Zgodnie z informacjami producenta, z powodu użycia nieodpowiednich materiałów w napinaczu pasa bezpieczeństwa, może dojść do uszkodzenia, w wyniku którego podczas wypadku i aktywacji pasa ulegnie on samozapłonowi. Na świecie odnotowano trzy takie przypadki.

W Polsce wada może dotyczyć 14782 samochodów. Klienci, którzy nabyli wadliwe modele będą listownie informowani o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych stacji obsługi i bezpłatnego sprawdzenia pojazdu oraz ewentualnej jego naprawy.

ZOBACZ dokładny wykaz samochodów objętych naprawami

Na całym świecie naprawy obejmą prawie 1,4 miliona samochodów, sprzedanych także pod nazwami Vitz, Belta i Ractis.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane