• rozwiń
  • WIG20 2192.07 -0.69%
  • WIG30 2493.22 -0.65%
  • WIG 58207.50 -0.41%
  • sWIG80 11666.98 +0.49%
  • mWIG40 3802.61 -0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:37

Dostosuj

Temat: Internet

Yahoo w skórze lisa. Chce pogrążyć konkurencję

Yahoo w skórze lisa. 
Chce pogrążyć konkurencję
Foto: yahoo.com Foto: Yahoo to amerykański portal internetowy, który posiada wersje w kilkunastu językach

Technologiczny gigant Yahoo chce, aby w amerykańskiej wersji przeglądarki Firefox królowała jego własna wyszukiwarka. Koncern ogłosił już, że zamierza zastąpić wyszukiwarkę Google swoim projektem. Celem tego działania jest zmniejszenie zasięgu jednego z największych konkurentów.

Mozilla Firefox to jedna z trzech najczęściej używanych przeglądarek internetowych. Nic więc dziwnego, że Yahoo chce, aby przy automatycznym otworzeniu nie wyświetlała się wyszukiwarka Google, a ich własny projekt służący do tego samego. W ten sposób Yahoo chce odebrać Google część zasięgu w Stanach Zjednoczonych, bo zmiana dotyczy tylko tego rynku. 

Ważna współpraca

Yahoo ogłosił już, że uruchomi nowoczesny, przejrzysty i realistyczny projekt wyszukiwarki dla Mozilli Firefox. Nowa wyszukiwarka ma działać w grudniu tego roku. Ta decyzja oznacza, że układ Google z Mozillą Firefox kończy się po dekadzie partnerstwa.

Będzie to możliwe, bo teraz to Yahoo dogadało się z Firefoxem. Obie firmy podpisały pięcioletnią umowę rozpoczynającą współpracę. - Dla nas to partnerstwo o wielkim znaczeniu w perspektywie następnych pięciu lat. Wierzymy, że to doskonały obszar inwestycji i ogromna szansa - oceniła szefowa Yahoo Marisa Mayer.

Kiedy umowa zacznie działać amerykańscy użytkownicy użytkownicy przeglądarki Firefox będą automatycznie przekierowywani do wyszukiwarki Yahoo. W górnym prawym rogu przeglądarki będzie też okienko z małą wersja wyszukiwarki.

Warto dodać, że w większości krajów, w tym w Polsce, użytkownicy Firefoksa nie doświadczą żadnej zmiany. Yahoo zostanie domyślną wyszukiwarką w Stanach Zjednoczonych, Baidu w Chinach, a Yandex w Rosji.

Google rządzi

Google jest liderem wśród wyszukiwarek w Stanach. Z usług popularnego "wujka Google" korzysta 67 proc. osób mających komputer stacjonarny. W porównaniu z przeglądarki Yahoo korzysta zaledwie 10 proc. osób. Dwukrotnie więcej (20 proc.) użytkowników ma Bing, czyli wyszukiwarka Microsoftu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane