• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Yahoo sięga po blogerów. Tumblr za ponad miliard

Foto: PAP/EPA Foto: Yahoo wchodzi mocno w sektor blogów

To już właściwie pewne, choć nie ogłoszone jeszcze oficjalnie. Yahoo kupuje blogową platformę Tumblr. Cena? 1,1 mld dolarów.

Zarząd Yahoo zaakceptował umowę o zakupie za 1,1 mld dolarów Tumblr - donosi nieoficjalnie CNN. Wcześniej informował też o tym "The Wall Street Journal". Od kilku dni krążyły plotki, że prezes Yahoo Marissa Mayer spotkała się na rozmowy z szefem Tumblr Davidem Karpem. Oczekuje się, że jeszcze w poniedziałek Yahoo oficjalnie poinformuje o zakupie.

Transakcja to duże osiągnięcie Mayer, która stanęła na czele Yahoo latem ub.r. Przejęcie Tumblr pozwoli koncernowi lepiej dotrzeć do młodych, aktywnych internautów. Tumblr to platforma blogowa. Ma ponad 108 mln blogów, na których codziennie pojawia się 90 mln wpisów. Tumblr jest więc bardzo modnym miejscem w sieci. Szczególnie w USA.

Wizerunek, nie kasa

Dla Yahoo jest to więc inwestycja bardziej w wizerunek, niż biznesowa konieczność. Kwota 1,1 mld dolarów to więcej niż Facebook zapłacił za Instagram. Tumblr, tak jak Instragram, jest dobrze odbieraną marką, ale na pewno nie kurą znoszącą złote jaja. W ubiegłym roku zarobił zaledwie 13 mln dolarów.

Yahoo zadeklarowało już, że nie zamierza połykać Tumblr. Serwis ma funkcjonować dokładnie na tych samych zasadach i przynajmniej oficjalnie dalej zarządzać nim będzie założyciel, David Karp. 26-letni Karp na interesie z Yahoo zarobi na czysto 220 mln dolarów (posiadał 1/5 udziałów w Tumblr).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane