• rozwiń

Temat: Komputery

Yahoo "gotowy zainwestować miliony" w Snapchat

Yahoo "gotowy zainwestować miliony" w Snapchat
Foto: mat. promocyjne Foto: Snapchat cieszy się dużym zainteresowaniem większych rywali

Internetowy gigant Yahoo jest bliski zainwestowania milionów dolarów w aplikację mobilną Snapchat, której wartość może oscylować w okolicach 10 mld dolarów.

Snapchat jest jedną z najszybciej rosnących sieci społecznościowych. Pozwala użytkownikom na wysyłanie zdjęć i filmów, które "znikają" w kilka sekund po publikacji. Mimo, że na razie nie zarabia, jest łakomym kąskiem dla technologicznych gigantów. Mówi się, że firma odrzuciła już wartą 3 mld dolarów ofertę przejęcia od Facebooka, a także innych potentatów z branży, w tym Alibaby i Tencent.

Dobra inwestycja

Teraz zęby na Snapchat ostrzy sobie Yahoo. Jak donosi "The Wall Street Journal", firma może w kolejnej turze finansowania zainwestować w aplikację 20 mln dolarów. Kwota ta miałaby pochodzić ze środków, które Yahoo zgarnął z debiutu chińskiego internetowego giganta Alibaba, którego był udziałowcem.

Jak zauważa BBC News, Yahoo pod rządami nowej szefowej Marissy Mayer (byłej dyrektorce w Google) poszukuje możliwości poszerzenia swojej oferty.

W ubiegłym tygodniu firma kupiła mobilną aplikację do chatowania MeddageMe, wcześniej blogowy serwis Tumblr.

Snapchat to dzieło grupy studentów Uniwersytetu Stanforda. Powstał w 2001 roku i szybko stał się bardzo popularny. Obecnie Facebook testuje podobne do Snapchatu narzędzie, które pozwala użytkownikom zaplanować automatyczne usunięcie ich postów.

Yahoo i Snapchat odmówiły komentarza w sprawie inwestycji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane