• rozwiń

X-news - nowe dziecko Agencji TVN

X-news - nowe dziecko Agencji TVN
Foto: x.news.pl Foto: Ruszyła nowa platforma Agencji TVN

Agencja TVN uruchomiła pierwszą w Polsce internetową platformę z informacyjnymi klipami wideo, audio i zdjęciami: x-news.pl. Kierowana jest do dziennikarzy i wszystkich firm w szczególności mediów zainteresowanych kupnem treści dziennikarskich.

Newsroom Agencji TVN dostarcza mediom klipy z Polski na podstawie materiałów źródłowych tworzonych przez stacje TVN, TVN24, TVN CNBC, TVN Meteo. Klipy zagraniczne pochodzą z zasobów CNN Newsource. W serwisie x-news.pl znajdą się także materiały od współpracujących z Agencją TVN dostawców zewnętrznych – mediów ogólnopolskich i regionalnych, agencji, freelancerów.

Tekst i zdjęcia to za mało. Podstawowym źródłem informacji dla odbiorców stało się wideo. Dzisiaj news nie istnieje bez wideo. Żywy obraz pokazuje emocje, przekazuje więcej prawdy o wydarzeniach. (...) Kto ma wideo, ten ma przewagę nad konkurencją. x-news.pl pomaga tę przewagę budować

nabakowski o xnews

- Tekst i zdjęcia to za mało. Podstawowym źródłem informacji dla odbiorców stało się wideo. Dzisiaj news nie istnieje bez wideo. Żywy obraz pokazuje emocje, przekazuje więcej prawdy o wydarzeniach. Treści wideo można prezentować w różnych mediach: nie tylko w telewizji ale również w internecie, na platformach mobilnych. Postanowiliśmy uruchomić platformę x-news.pl, aby na szeroką skalę zbudować w Polsce rynek dla wideo newsów. Kto ma wideo, ten ma przewagę nad konkurencją. X-news.pl pomaga tę przewagę budować - mówi Tomasz Nabakowski, szef Agencji TVN

Dla każdego coś

Codziennie do serwisu trafia około stu różnych materiałów (wideo depesz) podzielonych na kategorie Polska i Świat. Klipy z informacjami zagranicznymi można dodatkowo pobrać w wersji z polskojęzycznym tłumaczeniem. W przyszłości uruchomione zostaną kolejne serwisy tematyczne.

X-news.pl dostarcza materiały dla rozgłośni radiowych – w postaci gotowych do wykorzystania na antenie dźwięków ze źródeł  polskich i zagranicznych (codziennie ok. 50 klipów) oraz pełne serwisy informacyjne (depesze + dźwięki). Serwisy udostępniane będą co godzinę od 6.30 do 22.30.

Z serwisu x-news.pl korzystać mogą redakcje wszystkich polskich mediów, agencje PR, organizacje, instytucje, firmy.
Cena pobieranych klipów uzależniona jest od zasięgu danego medium i sposobu ich wykorzystania. Widełki wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Rozliczenia dokonywane będą miesięcznie na podstawie liczby pobranych klipów.

mkg//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane