• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wywiad z wiceszefem Google'a. "To jedna z tych osób, które internet wymyśliły"

Google odwiedziło kórnicki Zamek Odtwórz: Google odwiedziło kórnicki Zamek
Google odwiedziło kórnicki Zamek "Źródło: TVN 24"

Vint Cerf, współtwórca internetu i wiceszef Google'a, będzie dzisiaj gościem Marka Tejchmana. Dziennikarz biznesowy TVN24 będzie rozmawiać z Cerfem nie tylko o gospodarce, ale także o tym, jak zmienia się nasza cywilizacja w kontekście nowych technologii. Początek wywiadu o godzinie 14.

Amerykański informatyk Vint Cerf jest nazywany "ojcem internetu". To laureat nagrody prezydenta Stanów Zjednoczonych National Medal of Technology, najwyższej godności przyznawanej przez USA za osiągnięcia techniczne.

Internet międzyplanetarny

Vint Cerf opowie m.in. o swoim nowym projekcie. Chodzi o internet międzyplanetarny, który wkrótce ma stać się standardem komunikacji. Wyjaśni czym, według niego, są tzw. czarne łabędzie internetu i powie, jak zmieniło się codzienne życie pod wpływem internetu.

- To jedna z tych osób, które internet wymyśliły. To on tworzył pierwsze protokoły, które pozwoliły na gwałtowne skurczenie się i przyśpieszenie w świecie informacji i międzyludzkiej komunikacji. Dzięki temu wracamy do korzeni. Znowu możemy znać wszystkich, jak to bywało przed Rewolucją Przemysłową - zapowiada redaktor Rafał Wojda.

Początek rozmowy z Vintem Cerfem o godz. 14 na antenie TVN CNBC.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane