• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Wyszukiwarka Google dostała wspomaganie

Wyszukiwarka Google dostała wspomaganie
Foto: TVN24.pl Foto: Google Instant po polsku na razie nie działa

Najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa Google będzie działać szybciej. Google Instatnt szukać wyników zacznie jeszcze zanim wpiszemy całość interesującego nas hasła. Ułatwienie na razie dostępne jest tylko w wybranych krajach, na jego pojawienie się w polskiej wersji musimy poczekać.

Google Instant stara się "odgadnąć", czego użytkownik zamierza szukać. Działa podobnie jak znany z telefonów komórkowych słownik T9: gdy na przykład wpiszemy literę W od razu zaproponuje weather (czyli prognozę pogody), ale jeśli internaucie chodziło o coś innego, to w miarę pisania rezultaty się zmieniają.

Oczywiście proponowana będzie prognoza pogody dla obszaru, z którego internauta prowadzi wyszukiwanie.

"Wyszukiwanie szybkie jak myśl. Kwantowy skok w wyszukiwaniu" - zachwala swe rozwiązanie firma Google. Marissa Mayer, wiceprezes Google'a ds. badań, przedstawiając nową usługę powiedziała, że jest ona podobna do wspomagania kierownicy w samochodzie. Kiedy już człowiek się do takiego wspomagania przyzwyczai, bardzo trudno jest mu z tego zrezygnować. Przyznała jednak, że podczas prób niektórzy użytkownicy preferowali tradycyjny sposób wyszukiwania.

Dwie do pięciu sekund

Dotychczas Google sugerował Amerykanom, podobnie jak i reszcie świata, pojęcia, których najprawdopodobniej szukali, ale rezultaty wyświetlał dopiero po naciśnięciu ikony "szukaj" lub klawisza "enter". Google Instant ma przyspieszyć każde wyszukiwanie o dwie do pięciu sekund. Google wylicza, że dyby każdy użytkownik jego wyszukiwarki korzystał z Instant, to świat oszczędziłby 111 lat każdego dnia.

Google Instant jeszcze w tym tygodniu ma zacząć działać w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Francji i Rosji. Orientacyjnych terminów dla innych krajów nie podano.

Internetowy świat zastanawia się, jaka będzie odpowiedź firmy Microsoft, której przeglądarka Bing stopniowo zyskuje na popularności, choć daleko jej jeszcze do zdetronizowania przeglądarki Google.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane