• rozwiń

"Wystarczy niewielka kwota, by wzmocnić złotówkę"

"Wystarczy niewielka kwota, by wzmocnić złotówkę"
Foto: TVN24 Foto: 1802 RYBINSKI.avi

Rząd może skutecznie interweniować na rynku złotego, i to nawet bez angażowania dużych sum pieniędzy - uważa były wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński. Jego zdaniem, wystarczy kilka transakcji na znacznie mniejszą skalę, by doprowadzić do wzmocnienia kursu naszej waluty.

- Rząd nie musi rzucać 3 miliardów - wystarczy, że przeprowadzi kilka transakcji na rynku po 5 - 10 milionów euro i pokaże, że za słowami pójdą transakcje - stwierdził w TVN24 Rybiński. - Wówczas rynek sam zrozumie, że tam jest ściana pieniędzy - te 3 czy 6 mld euro, które mogą przejść przez rynek - więc nikt nie będzie ryzykował i grał przeciwko takiej ścianie pieniędzy - dodał.

We wtorek premier Donald Tusk zapowiedział, że jeżeli kurs złotego wobec euro sięgnie 5 zł, rząd zainterweniuje na rynku walutowym. Spadek wartości euro miałby być spowodowany wpuszczeniem na rynek ponad 3 mld euro pochodzących z środków unijnych.

bgr/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane