• rozwiń
  • WIG20 2325.16 +2.13%
  • WIG30 2669.62 +2.08%
  • WIG 59936.46 +1.83%
  • sWIG80 11642.53 +0.69%
  • mWIG40 4064.68 +1.34%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Wyspy już nie kuszą Polaków

Wyspy już nie kuszą Polaków
Foto: sxc.hu Foto: Londyn już nie jest taki atrakcyjny

Specjaliści, którzy jeszcze do niedawna wyjeżdżali za chlebem do Irlandii i Wielkiej Brytanii, wracają do kraju - informuje "Rzeczpospolita". Powodem jest coraz mniejsza liczba oferowanych im miejsc pracy.

Gazeta powołuje się na najnowszy raport serwisu Pracuj.pl, według którego w drugim kwartale liczba zgłoszonych przez zagranicznych pracodawców ofert pracy dla specjalistów spadła do niespełna 1300.

Oznacza to, że w porównaniu z pierwszym kwartałem liczba ta spadła o 10 proc., a porównaniu z ubiegłym rokiem aż o ponad jedną trzecią.

Jak mówi "Rz" Przemysław Gacek, prezes grupy Pracuj, powody spadku ofert dla Polaków mogą być dwa - spowolnienie gospodarcze na Zachodzie i rosnąca konkurencja ze strony pracowników z nowych państw Unii – Bułgarii czy Rumunii.

Recesja wisi w powietrzu

– W Londynie widać skutki kryzysu finansowego. Banki zwalniają ludzi – mówi gazecie Piotr Nowak, który pracuje w jednym z funduszy inwestycyjnych w Londynie.

– Jeszcze w lutym czy marcu na jedno moje ogłoszenie odpowiadało kilkanaście osób, teraz najwyżej dwie – mówi z kolei Michał Pudełko z Dublina, który po godzinach uczy angielskiego mieszkających w Irlandii Polaków. On podaje jeszcze inne powody powrotu Polaków - polepszenie warunków ekonomicznych w Polsce i brak perspektyw awansu w Irlandii, gdzie gospodarka rozwija się już znacznie gorzej.

mtom ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane