• rozwiń
  • WIG20 2228.33 +0.10%
  • WIG30 2522.27 -0.05%
  • WIG 58682.10 +0.10%
  • sWIG80 11611.26 +0.21%
  • mWIG40 3729.17 -0.53%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:57

Dostosuj

Wyróżnienie dla portalu tvn24.pl

Wyróżnienie dla portalu tvn24.pl
Foto: TVN24.pl Foto: Kuba Sufin znów wyróżniony

Tworzą, przecierają nowe szlaki w mediach, wychodzą na przeciw odbiorcom - to kandydaci do nagrody im. Dariusza Fikusa przyznawanej przez "Rzeczpospolitą". W tym roku znalazł się wśród nich szef portalu tvn24.pl - Kuba Sufin.

Kapituła nagrody wybrała po pięciu kandydatów w kategoriach twórca mediów oraz twórca w mediach.

Ta pierwsza honoruje ludzi, którzy przyczynili się rozwoju mediów. Na ogół są nimi osoby, które stworzyły nowy program lub medium. W tym roku w tej kategorii nie mogło zabraknąć tvn24.pl. Szef naszego portalu Kuba Sufin został nominowany do nagrody "za stworzenie przyjaznego użytkownikowi serwisu internetowego".

To nie pierwsze wyróżnienie dla Kuby Sufina. W listopadzie 2007 r. otrzymał statuetkę "Promotora" na gali MediaTorów. Jest to studencka nagroda przyznawaną dla ludzi mediów, którzy "kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze tory”. CZYTAJ WIĘCEJ O MEDIATORACH

Nominacje do nagrody im. Dariusza Fikusa w tym roku dostał także ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”. Jak podkreśla kapituła nagrody udało mu się z jednego z najstarszych pism katolickich w Polsce stworzyć wysokonakładowy tygodnik, który pod względem sprzedaży konkuruje z takimi tytułami, jak „Polityka”, „Wprost” czy „Newsweek”. Pozostali nominowani to szef Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki i prezesi mediów publicznych – szef Polskiego Radia Krzysztof Czabański za reformy w publicznych rozgłośniach oraz prezes PAP Piotr Skwieciński za podniesienie jakości serwisów informacyjnych.

Ci, którzy w mediach tworzyli
Wśród nominowanych w kategorii twórca w mediach, która wyróżnia dziennikarzy, znalazło się dwóch przedstawicieli redakcji „Rzeczpospolitej”: publicysta Bronisław Wildstein oraz komentator i reporter sportowy Stefan Szczepłek. Kapituła nominowała również publicystę „Dziennika”, komentatora politycznego Piotra Zarembę oraz felietonistę „Faktu” – Macieja Rybińskiego. Jedynym w tym gronie przedstawicielem mediów elektronicznych został Jan Pospieszalski prowadzący program „Warto rozmawiać” w TVP 2.

W kapitule laureaci
Kapitułę nagrody zgodnie z tradycją tworzą wybrani przedstawiciele laureatów z lat ubiegłych, zaproszeni goście oraz członkowie kierownictwa redakcji „Rz”. W tym roku wyboru dokonali: Barbara Fedyszak-Radziejowska, socjolog i etnograf, Krzysztof Skowroński, dyrektor programowy III Programu Polskiego Radia, Bogdan Rymanowski z TVN i Krystyna Mokrosińska, prezes SDP. Redakcję „Rz” reprezentowali: redaktor naczelny Paweł Lisicki oraz jego zastępcy Piotr Gabryel i Marek Magierowski oraz publicysta Igor Janke.

Laureatów nagrody poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 6 marca.

Nagroda im. Dariusza Fikusa, wybitnego dziennikarza, naczelnego "Rzeczpospolitej" w latach 1989-1996 ma przyczynić się do umocnienia wolnych i niezależnych mediów, tworzonych z uwzględnieniem zasad etyki zawodowej i wysokich standardów moralnych. "Rzeczpospolita" oraz jej wydawca Presspublica ufundowały ją już po raz dziewiąty.

bgr/ la

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane