• rozwiń

"Wyraźniejsze spowolnienie" w Chinach. Gorsze prognozy dla Azji

Foto: EPA Foto: Największy w Korei Południowej port przeładunkowy Busan

Bank Światowy zrewidował in minus swą prognozę tegorocznego wzrostu gospodarczego w Azji w rezultacie słabnącego globalnego popytu. Bank ostrzegł, że gospodarkę Chin czeka "wyraźniejsze spowolnienie".

Najnowsza prognoza Banku Światowego dla rozwijających się krajów Azji i Pacyfiku mówi o 7,2 proc. wzrostu gospodarczego; w maju przewidywano 7,6 proc. Prognoza dla Chin to 7,7 proc. (w maju 8,2 proc.).

W raporcie Banku Światowego wskazano na kontynuację spowolnienia gospodarczego w Azji Wschodniej i w regionie Pacyfiku oraz podkreślono, że "utrzymuje się ryzyko wyraźniejszego niż się obecnie oczekuje spowolnienia (gospodarczego) w Chinach".

Bank Światowy wskazał na słaby globalny popyt, spowodowany sytuacją gospodarczą w USA i recesją w Europie. Podkreślono, że europejski kryzys zadłużenia pozostaje czynnikiem ryzyka.

Raport wskazuje, że spowolnienie wzrostu gospodarczego w Chinach jest w znacznej mierze rezultatem działań rządu, mających na celu schłodzenie przegrzanej gospodarki i powściągnięcie inflacji, ale także rezultatem słabnącego zapotrzebowania na chiński eksport.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane