• rozwiń

Wyposażenie aut. Co trzecia partia z zastrzeżeniami

Wyposażenie aut. Co trzecia partia z zastrzeżeniami
Foto: sxc.hu Foto: Inspekcja Handlowa skontrolowała wyposażenie samochodów

Linki holownicze, łańcuchy i pasy do mocowania ładunków oraz uchwyty rowerowe to popularne wyposażenie samochodów. UOKiK zlecił Inspekcji Handlowej kontrolę takich produktów. Wynika z niej, że ponad 36 proc. z 309 skontrolowanych partii produktów wzbudziło zastrzeżenia inspektorów, głównie z powodu nieprawidłowego oznakowania.

Kontrola została przeprowadzona w II kwartale tego roku. Dotyczyła bezpieczeństwa linek holowniczych, uchwytów do przewożenia rowerów, pasów i łańcuchów do mocowania ładunków.

"Inspektorzy skontrolowali 309 partii produktów. 36,6 proc. z nich zostało zakwestionowanych z powodu nieprawidłowego oznakowania. Najczęściej zastrzeżenia dotyczyły niekompletnej i niedokładnej instrukcji użytkowania, braku informacji w języku polskim, oznaczeń na produkcie, danych przedsiębiorcy odpowiedzialnego za wprowadzenie produktu na rynek" - informuje UOKiK.

Nieco słabiej

Kontrola w tym roku wykazała "nieznaczne pogorszenie wyników" w porównaniu z ubiegłym rokiem.

"Poważne uchybienia inspektorzy stwierdzili jedynie w przypadku trzech partii linek holowniczych, które zostały wycofane ze sprzedaży. Jedna z nich okazała się niewystarczająco wytrzymała i groziła zerwaniem podczas holowania. Dwie inne nie spełniały przepisów o ruchu drogowym, zgodnie z którymi odległość między pojazdami holowanymi powinna wynosić od 4 do 6 m (miały długości 3,48 m i 3,66 m)" - czytamy w komunikacie.

UOKiK podaje, że w pozostałych przypadkach konkretni przedsiębiorcy skorygowali zastrzeżenia pokontrolne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane