• rozwiń

Wynajem mieszkania bardziej opłacalny niż lokata?

Wynajem mieszkania bardziej opłacalny niż lokata?
Foto: TVN24.pl Foto: Zysk z najmu może być też niższy lub wyższy od średniego w zależności od tego, w jakim mieście mamy nieruchomość

Jeśli kupimy mieszkanie na wynajem, to średni zysk netto wyniesie 4,2 proc. rocznie – wynika z danych Home Brokera. Tymczasem zarobek na lokacie bankowej większy niż 3 proc. po opodatkowaniu jest bardzo trudny - pisze czwartkowy "Puls Biznesu". Zysk z najmu może być też niższy lub wyższy od średniego, w zależności od tego w jakim mieście mamy nieruchomość.

Najwyższą rentowność mają mieszkania w Gdańsku, Łodzi (po 4,5 proc. zysku rocznie) i Warszawie (4,7 proc.) - wynika z danych Domiporta.pl, Home Broker i Open Finance, przy założeniu 10,5-miesięcznego okresu najmu w roku oraz uwzględnieniu czynszu i podatku.

Z kolei lokum we Wrocławiu daje średnio 4,2 proc. zysku, a w Poznaniu – 3,9 proc. Najmniej zarabia się w Gdyni (3,8 proc.) i Krakowie (3,7 proc.).

Średnia rentowność

Warto pamiętać, że to dane uśrednione, część inwestorów zarobi więcej, a część mniej - mówi Marcin Krasoń z Home Brokera.

Jak wyjaśnia Krasoń, wiele zależy od tego, na jak długo uda się wynająć mieszkanie i ile wyniesie czynsz. Dochodzą też koszty ewentualnych remontów i inwestycji w wyposażenie lokalu, a przede wszystkim cena zakupu nieruchomości - wymienia Krasoń.

I choć średnie rentowności nie są tak imponujące jak zyski z niektórych funduszy inwestycyjnych, to prezentują się znacznie lepiej niż lokaty czy obligacje skarbowe - pisze "Puls Biznesu".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane