• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Wyłudził 1,5 mln unijnych dotacji

Wyłudził 1,5 mln unijnych dotacji
Foto: TVN24 Foto: Wyłudzał pieniądze na "lewe" faktury

Ponad 1,5 miliona złotych dotacji ze środków unijnych wyłudził zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA właściciel jednej z piotrkowskich firm. Decyzją sądu mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Jerzy Sz., właściciel jednej firmy zajmującej się gospodarką odpadami komunalnymi, został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Mężczyzna wyłudził ze środków wypłacanych z funduszów Unii Europejskiej ponad 1,5 miliona złotych na podstawie nierzetelnej dokumentacji.

Prowizorka za unijną kasę

Firma Jerzego Sz. uczestniczyła w Sektorowym Programie Operacyjnym Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Projekt zakładał wdrożenie w przedsiębiorstwie innowacyjnej technologii segregacji odpadów szklanych. We wniosku o dotację unijną Jerzy Sz. zobowiązał się do zakupu nowoczesnej linii technologicznej do sortowania i przetwarzania odpadów szklanych.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, w rzeczywistości zakupione maszyny wykonane były ze starych odremontowanych urządzeń i elementów pochodzących z innych maszyn. Faktury, które później stanowiły podstawę do dofinansowania, były fałszowane - kwoty na nich wielokrotnie zawyżano.

Zatrzymany przez CBA mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim zarzut oszustwa i wyłudzania dotacji na podstawie nierzetelnej dokumentacji.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane