• rozwiń
  • WIG20 2171.52 -1.05%
  • WIG30 2463.98 -1.05%
  • WIG 57435.30 -1.02%
  • sWIG80 11584.59 -0.37%
  • mWIG40 3714.43 -0.94%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:54

Dostosuj

Wyłudzacze polują na klientów iPKO

Wyłudzacze polują na klientów iPKO
Foto: Kontakt TVN24, internauta Paweł Foto: Masz konto w iPKO? Uważaj na oszustów!

Masz konto w PKO z dostępem przez internet? Uważaj na oszustów, którzy za pomocą programów komputerowych, tzw. trojanów próbują wyłudzić dane dostępowe do kont klientów banku.

Na platformę Kontakt TVN24 otrzymaliśmy we wtorek wiadomość od pana Pawła z Inowrocławia. "W dniu dzisiejszym o godz. 8.20 logowałem się do serwisu ipko.pl. Przestrzegam wszystkich. (...) Ktoś pyta się o podanie kodów jednorazowych" - napisał.

W załączniku zamieścił zrzut z ekranu swojego komputera, na którym widać komunikat wyświetlany rzekomo przez stronę iPKO. "Aby zweryfkowac swoje logowanie nalezy podac nastepne dane z karty kodow jednorazowych" (pisownia oryginalna) - czytamy. Komunikat ten wzywa klienta do wpisania 10 takich haseł.

PKO wie i ostrzega

Marek Kłuciński, Rzecznik prasowy PKO Banku Polskiego nie ma wątpliwości, że to próba oszustwa. - Komputer, z którego nasz klient próbował się zalogować do bankowości elektronicznej naszego banku, jest zainfekowany wirusowym oprogramowaniem (typu trojan) wyłudzającym elementu autoryzujące do konta. Wiemy, że takie zdarzenia mają miejsce, dlatego na stronie do logowania znajduje się odpowiedni komunikat - tłumaczy w rozmowie z tvn24.pl.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa w sieci przypominają, że bank nigdy nie żąda od swoich klientów podania kilku haseł jednorazowych na raz. Każde tego typu wezwania oznacza więc próbę wyłudzenia danych przez oszustów.

Jak zapewnił Kłuciński, sprawa prób wyłudzenia została już zgłoszona organom ścigania.

bgr//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane