• rozwiń
  • WIG20 2157.31 +0.06%
  • WIG30 2443.36 +0.05%
  • WIG 56934.87 +0.06%
  • sWIG80 11493.70 +0.04%
  • mWIG40 3648.03 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:34

Dostosuj

Temat: Ukraina

Wygrał wybory. Sprzeda czekoladowe imperium i telewizję

Poroszenko: Rosja chciałaby zamienić część Ukrainy w coś w rodzaju Somalii. "Bez rządu, bez prawa, bez porządku" Odtwórz: Poroszenko: Rosja chciałaby zamienić część Ukrainy w coś w rodzaju Somalii. "Bez rządu, bez prawa, bez porządku"
Poroszenko: Rosja chciałaby zamienić część Ukrainy w coś w rodzaju Somalii. "Bez rządu, bez prawa, bez porządku" "Źródło: TVN24 BiS"

Petro Poroszenko, czyli nowo wybrany prezydent Ukrainy, potwierdził, że sprzeda aktywa firm, w których ma udziały. Taką obietnicę polityk złożył jeszcze przed wyborami.

Nowy prezydent Ukrainy został wybrany w niedzielę i będzie nim Petro Poroszenko - oświadczył w poniedziałek szef Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy, Mychajło Ochendowski. Zgodnie z danymi po przeliczeniu 90,01 proc. protokołów Poroszenko uzyskał 54,22 proc. głosów.

Spełnia obietnice

W poniedziałek Petr Poroszenko potwierdził, że wyprzeda całą swoją działalność biznesową, aby móc bez przeszkód objąć urząd głowy państwa. - Już szukamy nabywców dla mojej firmy - powiedział Petro Poroszenko.

Petro Poroszenko przez media jest określony jako "król czekolady", bo jest właścicielem cukierniczego koncernu Roshen. Jego firma działa na Ukrainie, w Rosji, na Litwie, Węgrzech i Niemczech. Posiada też udziały w telewizji, stoczni, banku, firmie ubezpieczeniowej i klubie sportowym. Jego majątek tygodnik "Forbes" szacuje na 1,6 mld dolarów.

Co teraz?

Polityk ma zdecydowanie proeuropejskie poglądy. Oligarcha i biznesmen poparł i sponsorował też Majdan, który doprowadził do obalenia prezydenta Wiktora Janukowycza.

Poroszenko zapowiedział, że wśród jego głównych zadań w pierwszych dniach rządów będzie ustabilizowanie sytuacji na wschodzie Ukrainy, negocjacje z Rosją, a także odzyskanie Krymu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane