• rozwiń

Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat: zawieszenie broni na Ukrainie

Foto: PAP/EPA Foto: Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował w piątek, że od tego dnia do 27 czerwca siły rządowe prowadzące na wschodzie kraju operację przeciwko prorosyjskim separatystom przerywają działania bojowe, by umożliwić nielegalnym grupom złożenie broni.

- Siły uczestniczące w operacji antyterrorystycznej od dnia dzisiejszego do 27 czerwca przerywają działania bojowe - powiedział Poroszenko, którego oświadczenie opublikowało MSW Ukrainy.

Jak wyjaśnił prezydent, celem jednostronnego rozejmu jest umożliwienie separatystom złożenia broni, a ci, którzy tego nie zrobią "zostaną zlikwidowani".

Nie ustąpią

Przywódca tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej Wałerij Bołotow oświadczył, że podległe mu oddziały nie złożą broni, dopóki z regionu nie zostaną wycofane ukraińskie siły rządowe.

- Do czasu całkowitego wycofania wojsk z naszej ziemi nikt nie będzie składać broni - powiedział Bołotow na konferencji prasowej w Ługańsku. Uczynił to jeszcze przed ogłoszeniem przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę tygodniowego rozejmu w walkach z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane