• rozwiń

Temat: Obama

Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat: Wizyta Obamy w cieniu Ukrainy i Rosji

29.05.2014 | Wałęsa jednak spotka się z Obamą Odtwórz: 29.05.2014 | Wałęsa jednak spotka się z Obamą
29.05.2014 | Wałęsa jednak spotka się z Obamą "Źródło: Fakty TVN"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama odwiedza Polskę. W pierwszym dniu wizyty polityk spotkał się m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem. W wydaniu specjalnym na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać, się co ta wizyta oznacza w kontekście konfliktu na Ukrainie i napięcia w stosunkach z Rosją.

W TVN24 Biznes i Świat relacjonujemy wizytę prezydenta USA w Polsce. Barack Obama składa wizytę w Warszawie w związku z oficjalnymi uroczystościami z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Amerykański przywódca do stolicy przyleci we wtorek rano. Na lotnisku wojskowym powitał go Bronisław Komorowski. Na lotnisku obaj prezydenci spotkali się z polskimi i amerykańskimi pilotami samolotów F-16.

Spotkania na szczycie

Następnie Barack Obama spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W TVN24 Biznes i Świat transmitowaliśmy wspólną konferencję prasową Baracka Obamy z Donaldem Tuskiem.Analizujemy też kontekst biznesowy i gospodarczy wizyty amerykańskiego prezydenta. Amerykańska branża zbrojeniowa szuka na całym świecie zamówień na dostawy nowoczesnego sprzętu wojskowego. Wszystko przez to, że USA na wewnętrznym rynku ograniczenia zamówienia zbrojeniowe. Być może klientem największych spółek z USA będzie polskie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Rozmowa z prezydentem-elektem

A późnym wieczorem w Belwederze spotkanie Bronisława Komorowskiego z prezydentem-elektem Ukrainy Petrem Poroszenką. Zwycięzca wyborów na Ukrainie z 25 maja został zaproszony do Warszawy przez Komorowskiego na obchody 25-lecia odzyskania wolności. Polski prezydent udaje się 7 czerwca do Kijowa na zaprzysiężenie Poroszenki.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane