• rozwiń

Wyciek nie pozbawił BP zysków

Wyciek nie pozbawił BP zysków
Foto: PAP/EPA Foto: BP w III kwartale nad kreską

Mimo katastrofalnego wycieku ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej - i jego miliardowych kosztów - koncern BP III kwartał zakończył na plusie. Zysk paliwowego giganta wyniósł 1,8 miliarda dolarów (1,5 mld euro).

W trzecim kwartale dodatkowe koszty, poniesione przez BP w związku z katastrofą, wyniosły 7,7 miliardów dolarów (ok 5,5 mld euro). Mimo to wyniki koncernu znalazły sie nad kreską: zysk osiagnął 1,8 mld dolarów.

W II kwartale katastrofa zepchnęła wyniki BP głęboko pod kreskę: jego strata sięgnęła wtedy 17 miliardów dolarów. Skutek tej zapaści ciągnie się do dziś: strata za pierwszych dziewięć miesięcy tego roku wynosi 9,3 miliarda dolarów.

- Wyniki pokazują, że po tragicznej katastrofie platformy Deepwater Horizon i wycieku ropy jesteśmy znów na drodze wzrostu - cieszył się mimo wszystko szef BP Bob Dudley.

Katastrofa w końcu kwietnia spowodowała śmierć 11 osób, a 4,9 miliona baryłek ropy wyciekło do morza. BP zaksięgowało koszty związane z katstrofą w wysokości 39,9 miliardów dolarów. Jednak ajka ujawnił Dudley, w rzeczywistości wypłaconych zostało dotąd 11,6 miliardów.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane