• rozwiń
  • WIG20 2320.58 -0.16%
  • WIG30 2666.58 -0.32%
  • WIG 60414.63 -0.19%
  • sWIG80 11940.64 +0.40%
  • mWIG40 4077.80 -0.75%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:13

Dostosuj

Temat: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Wybory na Ukrainie i do europarlamentu. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ukraina wybiera Odtwórz: Ukraina wybiera
Foto: PAP/EPA | Video: tvn24 Foto: W TVN24 Biznes i Świat wybory na Ukrainie | Video: Ukraina wybiera

Polacy wybierają 51 przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, a Ukraińcy prezydenta. Śledzimy przebieg wyborów u nas i u naszych wschodnich sąsiadów. W TVN24 i TVN24 Biznes i Świat wieczór wyborczy. Według sondaży exit-poll zwycięzcą ukraińskich wyborów został Petro Poroszenko, biznesmen i były minister spraw zagranicznych.

Według sondaży Poroszenko pokonał 20 konkurentów, w tym byłą premier Julię Tymoszenko. Poroszenko uzyskał 55,9 proc. głosów - poinformowały pracownie socjologiczne skupione w tzw. Narodowym exit-poll. Największa rywalka Poroszenki, była premier Julia Tymoszenko otrzymała 12,9 proc. głosów.

Według sondażu przeprowadzonego przez ukraińskie stacje telewizyjne Poroszenko otrzymał 57,3 proc. głosów, a Tymoszenko poparło w tym badaniu 12,4 proc. wyborców.

Wybory w Europie

W Unii Europejskiej trwa ostatni dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. Do urn wyborczych idą mieszkańcy większości państw członkowskich, w tym Polski. Najpóźniej - o godz. 23 - zamknięte zostaną lokale wyborcze we Włoszech.

Uprawnionych do głosowania w trwających od czwartku wyborach do Parlamentu Europejskiego jest blisko 400 mln mieszkańców 28 krajów UE. Jako pierwsi do urn poszli mieszkańcy Holandii i Wielkiej Brytanii. W piątek głosy oddali Irlandczycy; rozpoczęło się też dwudniowe głosowanie w Czechach.

W sobotę do urn poszli mieszkańcy Malty, Łotwy i Słowacji, a także mieszkańcy francuskich posiadłości zamorskich - Gwadelupy, Martyniki, Gujany Francuskiej, Saint-Martin, Saint-Barthelemy, Saint-Pierre i Miquelon oraz Polinezji Francuskiej.

Wieczór wyborczy w naszych stacjach

Pierwsze prognozy wyników eurowyborów w całej UE, oparte na rezultatach z poszczególnych krajów, będą opublikowane o godzinie 23, po zamknięciu ostatnich lokali wyborczych. Wcześniej znane będą tylko wyniki sondażowe (exit polls).

Stacje TVN24 oraz TVN24 Biznes i Świat, a także dziennikarze "Faktów TVN", będą na bieżąco śledzić przebieg wyborów oraz komentować ich wyniki w ramach specjalnego bloku programów #WyboryEuropy. Wieczór wyborczy w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat poprowadzą Justyna Pochanke, Monika Olejnik, Kamil Durczok i Jarosław Kuźniar.

W niedzielę o godz. 22:15, w ramach cyklu „Ewa Ewart poleca”, telewizja TVN24 Biznes i Świat pokaże dokument „Kobiety, które zdradziły mafię”. Film przedstawia historię kobiet, które zerwały zmowę milczenia obowiązującą w mafii i podjęły współpracę z policją. Ich zeznania, wbrew zakazom rodziny, zadały poważny cios przestępczości zorganizowanej w Kalabrii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane