• rozwiń

Wszystkie duże spółki tonęły

Wszystkie duże spółki tonęły
Foto: TVN CNBC Biznes/TVN24 Foto: Giełda - koniec

Za nami kolejny ponury dzień na warszawskim parkiecie. Jak zaznaczają analitycy, od poniedziałku WIG20 stracił tyle, co przez cały zeszły tydzień. We wtorek indeks dużych spółek zatrzymał się 3,86 proc. pod kreską. Dołowały także pozostałe indeksy.

Wtorek nie przyniósł dobrych wiadomości dla inwestorów. Tego dnia spadła wartość wszystkich dużych spółek na giełdzie. Na otwarciu WIG20 spadł do poziomu -2 proc. Później było jeszcze gorzej. Przed południem wskaźnik oscylował wokół 4 proc. pod kreską. Po chwilowym przełamaniu i odrabianiu strat (WIG20 wrócił do poziomu -2 proc.) indeks znów się załamał, by zakończyć dzień 3,86 proc. na minusie.

Rekord Biotonu, fatalny dzień debiutanta

WIG20 ciągnęły w dół banki - PKO BP i Pekao SA. Wskaźnik pierwszego zamknął się na wartości 3,69 proc., natomiast akcje Pekao były 3,95 proc. poniżej poziomu poniedziałkowego zamknięcia.

Jeszcze gorsze nastroje mają akcjonariusze spółek surowcowych. PKN Orlen zakończył dzień na prawie 5,5-procentowym minusie. Z kolei wartość KGHM spadła o 6,92 proc.

Najwięcej pecha mieli jednak we wtorek akcjonariusze Biotonu: wartość akcji farmaceutycznej spółki spadła aż o 9,38 proc. Tym samym Bioton ustanowił swój rekord - nigdy jeszcze nie zamykał sesji z tak słabym wynikiem.

Niewiele lepiej od Biotonu radził sobie poniedziałkowy debiutant na giełdzie - Enea. Jej akcje spadły znacząco - o 8,2 proc.

Cieszyć się mogą natomiast posiadacze akcji spółki Advanced Distribution Solutions, znajdującej się poza WIG20. Ta na tle pikujących konkurentów wypadł nad wyraz dobrze. Dzień zamknęła 4,88 proc. nad kreską.

W Europie lekko w górę

Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu wzrósł o 1,85 proc., do 4.208,55 pkt., niemiecki DAX na 0,49 proc., do 4.579,47 pkt., a francuski CAC 40 o 1,11 proc., do 3.217,40 pkt.

Tylko węgierski indeks BUX na zamknięciu spadł o 0,92 proc. do 11.663,68 pkt.

eq/sk/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane