• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Wszyscy gracze do Poznania!

Wszyscy gracze do Poznania!
Foto: sxc.hu Foto: Gracze do Poznania!

W piątek w Poznaniu ruszają Targi Multimediów i Rozrywki Poznań Game Arena. To największa impreza poświęcona multimediom i elektronicznej rozrywce w Polsce. Organizatorzy spodziewają się około 30 tys. odwiedzających.

Targi potrwają do 18 października. Swoją ofertę przedstawi ok. 60 wystawców. Na zwiedzających i amatorów grania czekać będzie ok. 300 stoisk komputerowych.

Jak powiedział w poniedziałek w Poznaniu na konferencji prasowej dyrektor targów Rafał Błachowski, impreza z pewnością przyciągnie miłośników gier, którzy będą mogli zapoznać się z niewydanymi jeszcze w Polsce tytułami. - Zmieniliśmy formułę i termin imprezy z końca listopada na połowę października, co pozwoli po raz pierwszy w historii PGA organizować przedpremierowe pokazy. Będziemy pokazywali Mass Efect 2, który będzie miał premierę w przyszłym roku, będziemy mówili o Assasin's Creed 2, Splinter Cell: Conviction - jest kilka gier, o których już trochę wiadomo, ale które będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce na publicznych pokazach właśnie na PGA - powiedział Błachowski.

Dla każdego coś miłego

Przestrzeń targowa zostanie podzielona na tzw. areny. W Paintball Arenie zorganizowane będą rozgrywki paintballa, a także paintballa wirtualnego na konsoli. W Fantasy Arenie spotkają się miłośnicy gier towarzyskich, karcianych i figurkowych. Digital Arena poświęcona będzie rozrywce multimedialnej, grom komputerowym i nowoczesnym technologiom. Największe firmy z branży zaprezentują tam swoje nowości: gry komputerowe, a także komputery z najnowszymi procesorami, kartami graficznymi i najszybszymi płytami głównymi.

W trakcie pierwszego dnia targów, przeznaczonego jedynie dla profesjonalistów, zorganizowane zostaną debaty poświęcone m.in. cyfrowej dystrybucji gier w Polsce i kondycji krajowego rynku gier. Udział w nich wezmą przedstawiciele producentów i dystrybutorów oprogramowania.

W ubiegłym roku PGA odwiedziło ok. 25 tys. osób.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane