• rozwiń
  • WIG20 2148.26 -1.08%
  • WIG30 2441.26 -0.96%
  • WIG 56853.50 -1.10%
  • sWIG80 11594.24 -0.53%
  • mWIG40 3719.00 -0.85%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:23

Dostosuj

Wszyscy chcą podnieść ceny prądu

Wszyscy chcą podnieść ceny prądu
Foto: TVN24 Foto: Sprzedawcy prądu złożyli już wnioski do URE o nowe, wyższe taryfy

Pięciu z siedmiu sprzedawców energii elektrycznej złożyło wnioski ws. taryf na energię elektryczną w 2011 roku - poinformowała PAP rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska. Do tej pory nie wpłynęły wnioski od spółek RWE Stoen i Vattenfall.

Wnioski złożyły spółki: PGE Obrót SA, Enea SA, Energa Obrót SA, EnergiaPro Gigawat i Enion Energia.

Urząd oczekuje propozycji taryf na przyszły rok. Prezes URE Mariusz Swora zapowiadał w ub. tygodniu, że w tym roku nie widać przesłanek do wzrostu cen energii, dlatego regulator konsekwentnie odrzuca składane wnioski o korektę taryf w tym roku.

Sprzedawcy mieli czas do poniedziałku na wysłanie do URE wniosków w sprawie taryf na 2011 rok. URE wysłał wezwania w tej sprawie na początku miesiąca. Dotychczasowe taryfy sprzedawców, które wpływają na cenę prądu dla gospodarstw domowych, obowiązują do przełomu grudnia i stycznia.

Urząd wciąż oczekuje na wnioski RWE Stoen i Vattenfall, które do tej pory nie wpłynęły. Sprzedawcy ci mogli zmieniać ceny prądu bez zatwierdzania taryf, jednak kilka miesięcy temu prezes URE ponownie zobowiązał te spółki do uzgadniania taryf dla gospodarstw domowych.

"Rzeczpospolita" napisała w poniedziałek, że oczekiwania branży co do wzrostu cen elektryczności sięgają nawet 10–15 proc., ale według ekspertów elektryczność raczej zdrożeje średnio o 6–7 proc.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane