• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Wszyscy chcą atomu za oknem

Wszyscy chcą atomu za oknem
Foto: TVN24\Archiwum Foto: Elektrownię atomową chce mieć na swoich terenach 28 miejsc

Nie udało się do końca 2009 wytypować wstępnych lokalizacji elektrowni atomowej w Polsce. Wcale nie z powodu braku chętnych. Wprost przeciwnie: kłopotem stała się zaskakująco duża ilość zgłoszeń. Władze województw wskazały aż 28 miejsc, gdzie mogłyby stanąć elektrownie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Mało kto spodziewał się aż takiego zainteresowania. Zaskoczona jest także podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i pełnomocnik rządu do spraw energetyki jądrowej Hanna Trojanowska. – Trzeba więcej czasu, żeby sprawdzić wszystkie możliwe lokalizacje. Przewidujemy, że dopiero w lutym zostanie wstępnie wytypowanych od trzech do pięciu miejsc budowy elektrowni atomowej – powiedziała "DGP" Hanna Trojanowska.

Atom w Bełchatowie?

Aż siedem województw wyraziło chęć postawienia elektrowni na swoich terenach: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie. Wśród miejscowości, w których miałaby stanąć atomowa siłownia znalazł się m.in. Bełchatów (łódzkie), Gościeradów (lubelskie) i Gryfino w Zachodniopomorskiem.

– To tylko propozycje. Niektóre miejsca są tak blisko siebie, że trudno je uznać za zupełnie różne wskazania lokalizacyjne. Gdy się to weźmie pod uwagę, w praktyce zostaje kilkanaście miejsc, w których mogłaby powstać elektrownia atomowa – prostuje jednak Trojanowska.

ktu/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane