• rozwiń
  • WIG20 2214.36 +1.07%
  • WIG30 2550.54 +1.06%
  • WIG 57264.89 +0.87%
  • sWIG80 11493.78 +0.17%
  • mWIG40 3957.52 +0.42%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wśród zasp o "Wielkiej Transformacji"

Wśród zasp o "Wielkiej Transformacji"
Foto: TVN24/fot. PAP Foto: Światowe Forum Ekonomiczne w Davos wśród zasp

W Davos po raz 42. spotykają się możni i wpływowi tego świata. Hasłem tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego jest "Wielka Transformacja: kształtowanie nowych modeli". największe problemy w tym roku sprawiają nie demonstranci, ale ostra zima. Silne opady śniegu wymusiły na władzach użycie wojska do odśnieżania.

Wśród 2600 uczestników 42. Forum będą politycy, biznesmeni, naukowcy, działacze społeczni. Do Davos przyjadą między innymi szefowie Międzynarodowego Funduszu Walutowego - Christine Lagarde, Banku Światowego - Robert Zoellick, Europejskiego Banku Centralnego - Mario Draghi, sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, przewodniczący Ligi Arabskiej Nabil el-Arabi, a także około 40 przywódców państw. Polskę będzie reprezentował prezydent Bronisław Komorowski.

Główne tematy pięciodniowych obrad to bezprecedensowy globalny kryzys gospodarczy, arabska wiosna oraz zbliżające się wybory prezydenckie we Francji i Rosji. Przemówienie otwierające Forum wygłosi kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Tradycyjnie w Davos stawili się także przeciwnicy globalizacji i istniejącego ładu światowego. Część z nich zamieszkała w małym obozowisku złożonym z igloo. - Na spotkaniach na które nie jest dopuszczane społeczeństwo, wpływowy jeden procent populacji decyduje o losach pozostałych 99 procent - powiedział David Roth, organizator "Camp Igloo" i szef młodzieżówki szwajcarskiej centro-lewicy. Część demonstrantów rozbiło się w Davos pod hasłem "Occupy WEF".

Obszerne relacje z Davos codziennie w TVN CNBC.

mk//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane