• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

"Współczuję stoczniowcom, ale nie mogłam inaczej"

Unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes zapowiedziała w Gdańsku, że 22 lipca zaproponuje Komisji Europejskiej podjęcie pozytywnej decyzji w sprawie planu restrukturyzacji stoczni Gdańsk. - Współczuję stoczniowcom, którzy stracili pracę, ale nie mogłam podjąć innej decyzji w sprawie tego zakładu - mówiła wcześniej Kroes w upadłej stoczni gdyńskiej.

Zapowiedź unijnej komisarz oznacza, że udzielona dotychczas stoczni Gdańsk pomoc publiczna będzie uznana za legalną i stocznia nie będzie musiała jej zwracać. Uniknie więc losu stoczni w Szczecinie i Gdyni, które po negatywnych decyzjach Komisji Europejskiej upadły i zostały w cześciach wystawione na sprzedaż.

Na wspólnej konferencji z komisarz w Gdańsku, minister skarbu Aleksander Grad zadeklarował pomoc dla zwalnianych pracowników w gdańskiej stoczni. - Tak jak nie zostawiliśmy pracowników w Gdyni i Szczecinie, tak nie zostawimy stoczniowców z Gdańska. Zwolnieni pracownicy będą mieli osłony i opiekę - zapewnił szef resortu skarbu.

Dodał, że plan restrukturyzacji gdańskiej stoczni otwiera nowe możliwości dla firmy i jej pracowników.

6 listopada 2008 roku Komisja Europejska wydała decyzję w sprawie stoczni w Gdyni i Szczecinie, uznając udzieloną im przez polski rząd pomoc publiczną za nielegalną. Zgodnie z planem uzgodnionym z Komisją, podzielony na części majątek stoczni Gdynia i Szczecin został sprzedany w przetargach.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane