• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Ukraina. Nowy rząd

Wschód Ukrainy wrze. Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Jak wygląda sytuacja na wschodzie Ukrainy? Odtwórz: Jak wygląda sytuacja na wschodzie Ukrainy?
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: W wydaniu specjalnym w TVN24 Biznes i Świat śledzimy wydarzenia na wschodzie Ukrainy | Video: Jak wygląda sytuacja na wschodzie Ukrainy?

Separatyści ze Słowiańska przyznają, że cofają się pod naporem sił MSW Ukrainy. Mają wielu rannych, miasto zostało szczelnie otoczone. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało z kolei o czterech ofiarach śmiertelnych wśród antyterrorystów. Po stronie rządowej jest także 30 rannych. MSW twierdzi też, że separatyści ostrzeliwują i podpalają domy. Są ofiary wśród cywilów. W wydaniu specjalnym w TVN24 Biznes i Świat śledzimy wydarzenia na wschodzie Ukrainy.

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował o ofiarach śmiertelnych wśród antyterrorystów walczących w poniedziałek z separatystami prorosyjskimi w Słowiańsku na wschodzie kraju. Liczba poległych jest obecnie ustalana - powiedział.

Awakow przekazał, że podczas wznowionej tego dnia operacji antyterrorystycznej rannych zostało osiem osób po stronie sił rządowych. - W godzinach porannych oddział antyterrorystów trafił na zasadzkę przygotowaną przez grupę bojową terrorystów. Używają oni ciężkiej broni, strzelają z dużego kalibru, mają granatniki i inny sprzęt - oświadczył.

W ocenie szefa MSW na dojazdach do Słowiańska przeciwko siłom rządowym walczy ok. 800 bojowników.

Walki w Słowiańsku

Wcześniej ukraińskie media podały, że w poniedziałek rano trwają walki w Słowiańsku, a działania bojowe toczą się przede wszystkim wokół wieży telewizyjnej oraz drogowych punktów kontrolnych ustawionych przez separatystów na dojazdach do miasta.

Według agencji Interfax-Ukraina, która powołuje się na sztab prorosyjskiej samoobrony toczą się tam "ciężkie walki". Po stronie separatystów miało zostać rannych pięciu bojowników.

Ofiary w Odessie

Pełniący obowiązki prezydent Ukrainy Ołeksandr Turczynow oświadczył w poniedziałek, że Rosja prowadzi wojnę przeciwko jego krajowi. Ostrzegł przed kolejnymi prowokacjami prorosyjskich separatystów szykowanymi na Dzień Zwycięstwa 9 maja.

- Federacja Rosyjska prowadzi przeciwko naszemu krajowi wojnę. Toczy się zarówno na wschodzie, jak i na południu. O ile na wschodzie - bądźmy szczerzy - to się im udało, to w obwodzie odeskim odczuli oni realny opór ze strony patriotycznie nastawionych mieszkańców. I próba destabilizacji sytuacji (…) doprowadziła tam do strasznej tragedii, w której zginęli ludzie – powiedział niedzielę wieczorem w programie telewizyjnym.

Prokuratura obwodu odeskiego poinformowała w sobotę, że po zamieszkach w Odessie, gdzie w piątek doszło do brutalnych starć między zwolennikami jedności Ukrainy a prorosyjskimi separatystami, zginęło 46 osób. 31 osób z tej grupy zginęło w pożarze w siedzibie związków zawodowych, gdzie znajdował się sztab separatystów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane