• rozwiń

Wróblewski odchodzi z "DGP". Przejdzie do "Rzeczpospolitej"?

Wróblewski odchodzi z "DGP". Przejdzie do "Rzeczpospolitej"?
Foto: TVN24 Foto: Wróblewski odchodzi z "DGP"

Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Dziennika Gazety Prawnej" odchodzi z redakcji. Jego nowym miejscem pracy będzie najprawdopodobniej wydawca "Rzeczpospolitej". - Prowadzimy zaawansowane rozmowy z redaktorem Wróblewskim. W grę wchodzi stanowisko wiceprezesa, członka zarządu Presspubliki - mówi tvn24.pl Jacek Knap, doradca nowego współwłaściciela wydawnictwa.

"W związku z podjęciem kroków zmierzających do zakończenia współpracy INFOR Biznes z Tomaszem Wróblewskim, od dziś pracami redakcji >>Dziennika Gazety Prawnej<< kieruje I zastępca redaktora naczelnego Jadwiga Sztabińska" - poinformował w komunikacie zarząd spółki Infor Biznes, do której należy "DGP".

Razem z Wróblewskim z gazety odchodzi jego zastępca Andrzej Talaga.

Prowadzi rozmowy z Hajdarowiczem

Wróblewski prowadzi obecnie rozmowy z Gremi Media, spółką Grzegorza Hajdarowicza. Wkrótce stanie się ona współwłaścicielem Presspubliki (51. proc.), wydawcy "Rz".

Według dotychczasowych nieoficjalnych informacji Wróblewski miał zostać redaktorem naczelnym gazety (obecnie jest nim Paweł Lisicki) lub prezesem spółki.

Jarosław Knap, doradca Hajdarowicza, pytany przez nas o sprawę najpierw stwierdził krótko: - Nie udzielam żadnych komentarzy.

Po dwóch godzinach oddzwonił i doprecyzował, że „rozmowy z Wróblewskim są na zaawansowanym etapie". - Chodzi o stanowiska wiceprezesa, członka zarządu Presspubliki - powiedział tvn24.pl. Dopytywany czy to wyklucza objęcie przez byłego naczelnego "DGP" stanowiska red. nacz. „Rz” odpowiedział: - Decyzje w sprawie innych stanowisk nie zostały podjęte.

Z Wróblewskim nie udało nam się skontaktować.

Hajdarowicz przejmuje "Rz"

W lipcu Gremi Media poinformowało, że zamierza zakupić od Mecomu 51 proc. udziałów Presspublice. Stanie się to po przelaniu na konto spółki 80 mln zł. Trzy miesiące później, we wrześniu prezes UOKiK wyraził zgodę na transakcję.

Presspublica - oprócz "Rzeczpospolitej" wydaje też "Gazetę Giełdy Parkiet" i tygodnik "Uważam Rze Inaczej Pisane". Na koniec 2010 roku spółka zatrudniała około 550 osób.

nsz//mat/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane