• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wreszcie Windows dla wszystkich?

Wreszcie Windows dla wszystkich?
Foto: Zdj. Microsoft Foto: Windows 7 rozbudza nadzieje użytkowników zawiedzionych Vistą

Pierwsze opinie są zaskakują pozytywne - beta-testerzy nowego systemu Microsoftu chwalą, że szybki i niewymagający. Czy tak jest w rzeczywistości, reszta ciekawych przekonać będzie się mogła od piątku: Windows 7 w wersji beta trafi do powszechnych testów.

Żeby jednak załapać się na testowanie nowego dziecka Microsoftu, trzeba będzie się spieszyć. Eksperci z branży spodziewają się, że potentat z Redmond pozwoli ściągnąć ok. 2,5 mln egzemplarzy systemu. A przypomnijmy, że z Windows korzysta ok. 70 proc. użytkowników komputerów osobistych na świecie.

Remedium na Vistę

Oczekiwania wobec najnowszych okienek są duże, bo ich poprzednia odsłona - Vista - była chyba najmocniej krytykowaną edycją w historii tego systemu. Teraz ma być inaczej.

Podczas trwających właśnie w Las Vegas targów elektronicznych Consumer Electronics Show, dyrektor wykonawczy Microsoftu Steve Ballmer zaprezentował Windows 7 w wersji beta. I zebrał za nie garść pochwał.

Ostrożną radość budzą już wymagania sprzętowe "siódemki". Komputer wyposażony w procesor taktowany zegarem min. 1 GHz, co najmniej 1 GB pamięci RAM, 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej, napęd DVD oraz karta graficzna obsługująca standard DirectX 9 i wyposażona w 128 MB pamięci - tego potrzebowały już bardziej zaawansowane wersje Visty.

Niewymagający Windows

Jeśli Windows 7 pojawi się na rynku za rok i utrzyma takie niewygórowane wymagania, to użytkownicy wyposażeni w słabsze maszyny będą mieli się z czego cieszyć. Będzie to oznaczać, że Microsoft znacznie zoptymalizował kod systemu w porównaniu do Visty.

Te nadzieje podsycają przecieki od dotychczasowych testerów systemu. Twierdzą oni, że "siódemka" na razie jest szybsza nie tylko od Visty, ale nawet od wypuszczonego przed ponad siedmiu laty XP!

Adrian Kingsley-Hughes, bloger sprzętowego ZDNetu przeprowadził na własną rękę porównanie Visty, XP i 7 i stwierdził, że to: "solidny system, szybka, niezawodna i łatwa w obsłudze platforma dla waszego sprzętu i oprogramowania". Oby się nie mylił.

ŁUD/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane