• rozwiń

Wreszcie koniec z niechcianymi SMS-ami?

Wreszcie koniec z niechcianymi SMS-ami?
Foto: sxc.hu Foto: Dni spamu na komórki policzone?

Nigdy więcej spamu na komórki. Organizacja GSM Association rozpoczęła testy systemu mającego zapobiec otrzymywaniu przez użytkowników telefonów komórkowych niezamówionych wiadomości SMS - donosi branżowy portal telepolis.pl.

Jak pisze telepolis.pl, Spam Reporting Service umożliwiać będzie klientom natychmiastową reakcję na otrzymanie niechcianej wiadomości.

Po otrzymaniu spamu klient wybierze kod 7726 tworzący na tradycyjnej klawiaturze telefonu wyraz "spam". Takie zgłoszenie trafi do bazy danych spamu i jednocześnie do nadawcy niechcianej wiadomości. Otrzyma on w ten sposób komunikat, że odbiorca nie jest zainteresowany wysłaną przez niego informacją i w przypadku kontynuowania wysyłki mogą być podjęte przeciwko niemu odpowiednie kroki prawne.

Obecnie usługa znajduje się w fazie testów, które odbywają się w amerykańskiej sieci AT&T, w południowokoreańskiej Korea Telecom oraz francuskiej SFR - pisze telepolis.pl.

bgr/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane