• rozwiń

Wreszcie dobre dane z USA

Wreszcie dobre dane z USA
Foto: TVN24.pl Foto: Wreszcie lepsze dane gospodarcze z USA

Po kilku miesiącach niekorzystnych danych gospodarczych z USA, zza oceanu wreszcie powiało umiarkowanym optymizmem. Znacznie spadł deficyt handlowy, a w urzędach pracy rejestruje się coraz mniej bezrobotnych.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła o 3,8 proc., do 308 tys. osób. Tymczasem ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że będzie ona o 7 tys. większa.

O 0,6 proc. spadła także liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku. Wynosi ona obecnie niewiele ponad 2,5 mln.

Rośnie eksport, maleje import
Departament Handlu zanotował również mocny spadek deficytu handlowego USA. W sierpniu spadł on o o 2,4 proc. i wyniósł 57,6 mld USD. To najniższy poziom od stycznia 2007. Dane są tym bardziej zaskakujące, że analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 59 mld USD.

W sierpniu import spadł, po raz pierwszy od kwietnia, o 0,4 proc. do 195,9 mld USD, a eksport wzrósł o 0,4 proc. do 138,3 mld USD.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane