• rozwiń

Wreszcie bez simlocka

Wreszcie bez simlocka
Foto: sxc.hu Foto: Od piątku będzie można kupić telefon bez simlocka

Po raz pierwszy na polskim rynku można będzie kupić telefon bez simlocka - donosi gazeta.pl. Aparaty pozbawione blokady od piątku będą w ofercie w sieci Era.

Oznacza to, że klienci Polskiej Telefonii Cyfrowej podpisując umowy z siecią, będą mogli kupić telefon, a następnie używać dowolnej karty SIM. Oferta ta dotyczy wszystkich nowych telefonów dostępnych w promocjach Ery.

- Jeśli nowo kupowany aparat został wcześniej wyposażony w blokadę simlock, wówczas na życzenie klienta zostanie ona bezpłatnie zdjęta w salonie, sklepie firmowym lub w Biurze Obsługi Abonenta - wyjaśnia operator sieci Era.

Lojalność w cenie

Simlock jest rodzajem blokady zakładanej przez producenta telefonów na życzenie operatora. Wtedy telefon nie działał z kartami SIM innych operatorów. Do tej pory korzystali z tego rozwiązania wszyscy operatorzy na polskim rynku.

Dotychczas klienci, którym zależało na zdjęciu blokady, korzystali z usług firm, które za kilkadziesiąt złotych zdejmowały simlocka. W czasie obowiązywania umowy było to jednak nielegalne i operatorzy zastrzegali sobie możliwość nałożenia na klienta kary nawet 500 zł.

mon/mlas

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane