• rozwiń
  • WIG20 2187.39 -0.90%
  • WIG30 2484.30 -1.00%
  • WIG 57843.62 -1.03%
  • sWIG80 11629.03 +0.17%
  • mWIG40 3747.95 -1.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:42

Dostosuj

Wraca InterRegio. Na razie tylko na weekend

Wraca InterRegio. Na razie tylko na weekend
Foto: TVN24 Foto: Wstrzymane pociągi wrócą na tory

Po kilkunastu dniach przerwy zostaną wznowione wstrzymane do tej pory połączenia międzywojewódzkie Przewozów Regionalnych. Na razie przywrócone pociągi będą jeździć tylko między 14 a 17 maja .

Dyrektor finansowy PR Małgorzata Kuczewska-Łaska zapewniła, że PKP Polskie Linie Kolejowe potwierdziły, iż pociągi Przewozów Regionalnych będą mogły kursować w weekend 14-17 maja.

Także rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki potwierdził, że pociągi pojadą już w ten piątek. - Rozmowy między spółkami w sprawie spłaty zadłużenia i przywrócenia pociągów wciąż trwają - dodał.

Według planów PR, InterRegio na dobre wrócą na tory w wakacje. Nie podano jednak dokładnego terminu.

Sprawa za długi

Od zeszłego tygodnia nie kursuje część międzywojewódzkich pociągów InterRegio. Na ich wyjazd nie zezwalały PKP Polskie Linie Kolejowe, którym Przewozy Regionalne winne są pieniądze.

- Nie mamy jeszcze pewności co do tego, że uda nam się terminowo zapłacić kolejne faktury - przyznała Kuczewska-Łaska. Dodała, że zarząd spółki jest jednak dobrej myśli, ponieważ firma podpisała umowę z ministerstwem infrastruktury o dofinansowanie przewozów przygranicznych oraz kontrakt na dofinansowanie z zarządem woj. świętokrzyskiego, więc w najbliższym czasie powinna dysponować dodatkowymi środkami finansowymi. Dyrektor zapowiedziała, że spółka chce się też zwrócić do resortu infrastruktury o pomoc w znalezieniu źródeł pokrycia historycznego zadłużenia spółki.

Władze przewoźnika zapewniają, że spółka jest gotowa do wznowienia kursowania pociągów. Pełna lista przywróconych połączeń jest dostępna na stronie internetowej Przewozów Regionalnych. Informacja dla pasażerów ma też działać na dworcach.

Krok po kroku

W środę rzecznik Przewozów Regionalnych poinformował, że firma wpłaciła 18,5 mln zł na konto PKP Polskie Linie Kolejowe. To druga transza z ponad 28 mln zł, którymi przewoźnik chce zmniejszyć swój dług u zarządcy infrastruktury. Tylko za ten rok dług wynosi ok. kilkadziesiąt mln zł, a łącznie z zobowiązaniami za zeszły rok przekracza 200 mln zł.

Kolejną transzę Przewozy Regionalne chcą wpłacić około 23 maja. Ma to być 35-40 mln zł. - To będzie duży wysiłek finansowy - powiedziała Kuczewska Łaska.

mtom/bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane