• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Wpadka pracownika Twittera. Zdradził plany przejęcia innej firmy?

Wpadka pracownika Twittera. Zdradził plany przejęcia innej firmy?
Foto: Shutterstock/ Twin Design Foto: Internauci, którzy nie są posiadaczami akcji Twittera zareagowali ironicznymi komentarzami

Anthony Noto, dyrektor finansowy Twittera opublikował w serwisie informację, w której przekonuje, że warto kupić pewną firmę. Wpis miał prywatny charakter i przez przypadek trafił do publicznej wiadomości. Ma o tym świadczyć to, że po chwili został usunięty.

"Nadal uważam, że powinniśmy ją kupić. On jest w twoim harmonogramie 15 lub 16 grudnia. Mam plan" - napisał na swoim profilu na Twitterze Anthony Noto.

Bolesna wpadka

Wpis po chwili został usunięty, ale wywołał falę spekulacji i żartów. Negatywnie zareagowali też inwestorzy na giełdzie.

Akcje spółki tracą na wartości od października, kiedy Twitter przyznał, że zdobywa mniej użytkowników niż się spodziewał. Od tego czasu akcje zanurkowały o 17 proc.

Internauci, którzy nie są posiadaczami akcji Twittera zareagowali żartami i ironicznymi komentarzami. Wyśmiewali dyrektora finansowego szefa spółki, który - ich zdaniem - udowodnił, że nie potrafi poprawnie używać własnego serwisu.

Przejmują konkurencje

Twitter często przejmuje mniejsze firmy, których biznes oparty jest na świadczeniu usług mikroblogowania. W ten sposób we wczesnym stadium rozwoju przejmuje konkurencję pozbywając się rywali, którzy mogliby zagrozić jego pozycji.

Wpadkę dyrektora finansowego Twittera udokumentował m.in. dziennikarz Kevin Roose.Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane