• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Wpadka goni wpadkę. Szefowa Yahoo zaspała na spotkanie, ale przeprasza

Foto: AP / East News Foto: Marissa Mayer jest prezesem Yahoo od lipca 2012 roku

Transatlantycki lot, nawet jeśli podróżuje się w pierwszej klasie, może być trudny do zniesienia. Wystarczy o to zapytać Marissę Mayer, szefową Yahoo, która była tak zmęczona podróżą z USA do Francji, że zaspała i spóźniła się prawie dwie godziny na ważne spotkanie branży reklamowej. Szefowa Yahoo przeprosiła za ten "niefortunny" wypadek.

W ub. tygodniu 39-letnia prezes Yahoo przyleciała na Lazurowe Wybrzeże, aby uczestniczyć w największym spotkaniu branży reklamowej. Mayer miała chwalić w Cannes nową i ulepszoną strategię kalifornijskiej firmy. Oprócz tego, w jej planach był szereg spotkań, w tym z Michaelem Rothem, prezesem Interpublic (IPG),  jednej z największych na świecie agencji reklamowych.

Nie rozumie wartości

Niestety, Mayer pojawiła się na wytwornej kolacji z prawie dwugodzinnym opóźnieniem. Jak donosi Wall Street Journal kobieta zaspała, bo była bardzo zmęczona.

- Gdyby to było posiedzenie zarządu, lub spotkanie z inwestorami jestem pewien, że ktoś z jej zespołu by ją obudził - powiedział gazecie jeden z uczestników imprezy.

- To kolejny dowód, że ona nie rozumie jaką wartością są klienci, dochody i agencje reklamowe - dodał.

Przeprasza

W środę Mayer przeprosiła za spóźnienie i podkreśliła, że czuje się "naprawdę źle" z tego powodu. W wywiadzie szefowa Yahoo dodała, że jej spóźnienie w żaden sposób nie oznacza lekceważenie partnerów biznesowych. - To było niefortunne, spóźniłam się, przeprosiłam - dodała.

Zmuszona i sztywna

Mayer, która często określana jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w sektorze technologii w branży zdominowanej przez mężczyzn, była krytykowana również za swoje słabe umiejętności prezentacji na tej imprezie. Anonimowe źródło powiedziało portalowi Business Insider, że całą prezentację przeczytała z telepromptera. Wyglądała przy tym na "zmuszoną i sztywną".

Szefowa Yahoo naraziła się także Sir Martinowi Sorrellowi, prezesowi giganta reklamowego WPP, za to, że nie odpisuje na e-maile w przeciwieństwie np. do Sheryl Sandberg, szefowej pionu operacyjnego Facebooka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane