• rozwiń
  • WIG20 2319.71 -0.23%
  • WIG30 2662.64 -0.26%
  • WIG 59738.56 -0.33%
  • sWIG80 11584.37 -0.50%
  • mWIG40 4033.33 -0.77%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Woźniak: W tym roku nie zaoszczędzimy dużo na prądzie

Woźniak: W tym roku nie zaoszczędzimy dużo na prądzie

Już dziś możemy podziękować swojemu dotychczasowemu dostawcy prądu i zawrzeć umowę z nowym, wybierając bardziej korzystną ofertę. Różnica w cenie - przy średnim zużyciu - to około 100 złotych rocznie. W przyszłym roku zaoszczędzimy więcej.

Minister gospodarki Piotr Woźniak zapewniał w magazynie Fakty Ludzie Pieniądze, że istotniejsze różnice w cenie prądu da się zauważyć dopiero po nowym roku, kiedy taryfy będą tworzone bez konieczności akceptacji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

- Ktokolwiek będzie chciał wcześniej skorzystać (z uwolnienia rynku), to pewnie profit z tego będzie niewielki - ocenia Woźniak.

Już od wczoraj energia elektryczna stała się w Polsce towarem takim samym, jak inne produkty dostępne na rynku.

Wraz z liberalizacją rynku nastąpiło oddzielenie dystrybucji od obrotu energią - zamiast obecnie funkcjonującego jednego zakładu energetycznego, będą działać osobne firmy - operator (właściciel infrastruktury) i sprzedawca. Zakaz łączenia działalności dystrybucyjnej i sprzedaży energii wynika z unijnej dyrektywy, określającej zasady funkcjonowania rynków energii w krajach członkowskich.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane