• rozwiń

Temat: Rosja

Wołowina i indyki do Rosji też nie wjadą? Wykryto drobnoustroje

Rosja wprowadza embargo na polskie warzywa i owoce Odtwórz: Rosja wprowadza embargo na polskie warzywa i owoce
Rosja wprowadza embargo na polskie warzywa i owoce "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej (Rossielchoznadzor) poinformowała o wykryciu drobnoustrojów w mrożonej wołowinie oraz salmonelli w indyczym mięsie. Zdaniem Rosjan produkty te pochodzą z dwóch różnych polskich zakładów.

Rossielchoznadzor poinformował w czwartek na swej stronie internetowej o wykryciu mezofilnych drobnoustrojów beztlenowych i fakultatywnie beztlenowych w mrożonej wołowinie oraz salmonelli w indyczym mięsie mielonym.

Naruszenia?

Według Rossielchoznadzoru drobnoustroje znaleziono w mięsie z Zakładów Mięsnych w Sokołowie - Oddział w Kole, a salmonellę - w wyrobach Zakładu Drobiarskiego w Stasinie.

Rossielchoznadzor poinformował w komunikacie, że podjął decyzję o wprowadzeniu reżimu nasilonego monitoringu laboratoryjnego w stosunku do produkcji tych przedsiębiorstw i uprzedził służby weterynaryjne Polski o niedopuszczalności podobnych naruszeń.

Bez informacji

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski poinformował w czwartek, że na razie strona polska nie otrzymała od Rosji żadnych oficjalnych informacji. - Jeżeli takie dokumenty przyjdą, to sprawa zostanie wyjaśniana - powiedział.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane